TRZEBA ZADAĆ JAROSŁAWOWI KACZYŃSKIEMU NAJWAŻNIEJSZE CHYBA PYTANIE DOTYCZĄCE POLSKIEJ POLITYKI OKRESU POSMOLEŃSKIEGO
Co, lub jaka wiedza, spowodowała zmianę stanowiska J. Kaczyńskiego odnośnie reprywatyzacji?
I nie jest to pytanie oparte tylko na tym, że Jarosław Kaczyński na przełomie 2007 / 2008 roku zmienił stanowisko na temat reprywatyzacji, co myślę w tej notce zostało udowodnione. W 2007 roku PiS kierując swoją ustawę reprywatyzacyjną z ewentualnym obciążeniem Skarbu Państwa kwotą okoł 650 mln dolarów był za reprywatyzacją. W marcu 2008 roku komentując wizytę Tuska w Nowym Jorku Jarosław Kaczyński był już sceptykiem reprywatyzacji.
10.04.2011 / 00:44 sek nagrania / Jarosław Kaczyński:
Chciałem podziękować wszystkim, ... ale to co zwróciło moją uwagę, i z czego czerpię ogromną radość, to wielka ilość ludzi młodych. - Dziękuję Wam! Dziękuję młodzieży! Młodemu pokoleniu! - Pamiętajcie, przychodząc tutaj, zabiegacie o pamięć, o sprawiedliwość.
Ale przychodząc tutaj, zabiegacie także o swoją przyszłość, przyszłość gospodarzy w wolnym kraju. Gospodarzy w kraju, w którym wszyscy mają równe prawa. Gospodarzy w kraju, którego będziemy mogli być dumni. Gospodarzy w kraju, który nie musi wysyłać swojej młodzieży, i wielu ludzi dojrzałych do marnej pracy w krajach bogatszych niż nasz.
Na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej, moim śp. bratem, moją śp. bratową, wielu przyjaciółmi, którzy chcieli, ze wszystkich sił chcieli, także tej zmiany dziś. Zmiany, która ma odnowić nasz kraj, która ma odnowić tą ziemię, ... i musimy ją odnowić wspólnie. Musimy ją odnowić pracą, zdecydowaniem, zaangażowaniem, i przede wszystkim wiarą w prawdę! Wiarą w to, że prawda może zwyciężyć!
Ale przychodząc tutaj, zabiegacie także o swoją przyszłość, przyszłość gospodarzy w wolnym kraju
Warto odnotować, że rozmowa ambasadora O'Donnel'a z Marcinkiewiczem ( przyszłym PiS-owskim premierem, który został zwolniony bo, jak mówił Kaczyński nie realizował należycie programu PiS) odbyła się 10 tygodni po interwencji organizacji żydowskich w sprawie ustawy reprywatyzacyjnej w Ambasadzie USA w Warszawie (odbytej 04 marca 2005 r.), po której polska (a nie amerykańska) ustawa reprywatyzacyjna, w trybie wydaje się ekspresowym, została skierowana do komisji polskiego Sejmu w dniu 20 kwietnia 2005.
W treści relacji z rozmowy z Marcinkiewiczem słyszymy jakby "postulaty do wykonania" , które powinny się znaleźć w przyszłej ustawie. - Dokumenty WIKILEAKS z 2005 roku w linku wyżej.
TAJNA RELACJA AMBASADORA ASHE Z ROZMOWY Z UDZIAŁEM MARCINKIEWICZA Źródło: https://wikileaks.org/plusd/cables/05WARSAW2265_a.html
16.05.2005 / PROPERTY RESTITUTION
7. (SBU) O'Donnell emphasized to Marcinkiewicz, whose Sejm committee is now working on legislation that would provide 15 percent cash compensation for nationalized property (Ref B), that the U.S. supports equal and fair treatment of U.S. citizen owners who had their property nationalized. O'Donnell stressed the need for consultations with NGOs that represent U.S. citizen owners, notably the WJRO. He added that the WJRO has been critical of the legislation in the Sejm because it contains no provision for in rem restitution and it believes the 15 percent amount to be too low. He explained that while the U.S. does not support a specific rate of compensation, it is important that this rate be large enough to bring closure to the private property issue.
7. (SBU) O'Donnell podkreślił w rozmowie z Marcinkiewiczem, którego komisja sejmowa pracuje obecnie nad prawodawstwem (reprywatyzacyjnym), które ma zapewnić jedynie wypłacenie jedynie 15% za znacjonalizowane nieruchomości (Ref B), że USA popiera równe i sprawiedliwe traktowanie właścicieli obywateli USA, których nieruchomości zostały znacjonalizowane. O'Donnell podkreślił potrzebę konsultacji z organizacjami pozarządowymi, które reprezentują obywateli amerykańskich byłych właścicieli nieruchomości, a w szczególności WJRO (Światową Organizacją Restytucji Mienia Żydowskiego) . O'Donnell dodał też, że WJRO jest krytyczna wobec prawodawstwa opracowywanego w Sejmie, ponieważ projekt nie zawiera żadnych postanowień w odnośnie restytucji w naturze, i uważa że proponowana kwota 15 procent wartości nieruchomości jest zbyt niska. O'Donnell wyjaśnił też, że podczas choć USA nie sugerują konkretnej wysokości stawki odszkodowania, ważne jest, aby wskaźnik ten był na tyle duży, aby mógł doprowadzić do zamknięcia do zamknięcia reprywatyzacji własności prywatnej.
8. (SBU) Marcinkiewicz responded that he had met with the WJRO in the past and was open to further consultations with them. He emphasized, however, that the WJRO and other U.S. NGOs should also present their concerns to the Democratic Left Alliance (SLD), which remained the largest Sejm parliamentary club and could play a key role in supporting the changes the WRJO wants (especially in rem restitution). Marcinkiewicz informed that his committee had just completed forming a sub-committee, chaired by Law and Justice (PiS) MP Marek Suski, that would work on the private property bill and a bill providing compensation to "Easterners" (i.e. Polish citizens who lost property when Poland's eastern border was moved west at the end of World War II). He expected the sub-committee to finish its work by mid-June, after which the Sejm would vote on the modified bills and they would be sent for Senate approval. Barring a rejection by the Sejm or floor amendments, Marcinkiewicz predicted that the final Sejm vote would take place in August, which would allow President Kwasniewski to sign the bill into law before September/October parliamentary elections. Marcinkiewicz predicted that some of the modifications being considered in the bill, such as the possibility of limited in rem restitution, could generate significant controversy in the Sejm.
8. (SBU) Marcinkiewicz odpowiedział, że spotykał się już z WJRO (Światową Organizacją Restytucji Mienia Żydowskiego) w przeszłości i jest otwarty na dalsze konsultacje z nimi. Podkreślił jednak, że WJRO i inne organizacje pozarządowe USA powinny także przedstawić swoje zastrzeżenia Sojuszowi Lewicy Demokratycznej (SLD), który pozostaje największym klubem parlamentarnym w Sejmie i może odgrywać kluczową rolę we wspieraniu zmian proponowanych przez WRJO(zwłaszcza jeśli chodzi o restytucję w naturze). Marcinkiewicz poinformował, że jego komisja właśnie skończyła tworzyć podkomisję, której przewodniczy z Prawa i Sprawiedliwości (PiS) poseł Marek Suski, będzie procował nad restytucją własności prywatnej odnoszących się do wypłat odszkodowań za własności ze "Wschodnie" (czyli dla obywateli polskich, którzy utracili własność kiedy wschodnia granica Polski została przeniesiona na zachód po zakończeniu II wojny światowej). Marcinkiewicz spodziewa się że podkomitet, zakończy swoje prace do połowy czerwca, po czym Sejm będzie głosować na zmodyfikowanym projektem, który następnie zostanie wysłany do akceptacji Senatu. zakładając że Sejm nie odrzuci poprawek, Marcinkiewicz przewidział, że spodziewa się, że końcowe głosowanie nad ustawą reprywatyzacyjną w Sejmie odbędzie się w sierpniu, co pozwoliłoby Prezydentowi Kwaśniewskiemu na podpisanie ustawy reprywatyzacyjnej na przełomie września / października przed wyborami parlamentarnymi. Marcinkiewicz przewiduje, że niektóre zapisy projektu, takie jak możliwość ograniczonej restytucji w naturze, może generować znaczne kontrowersje w Sejmie.
9. (C) O'Donnell expressed satisfaction that limited in rem would be considered, as this is the top issue for the WJRO. He added that consideration of a higher rate of compensation would also be good news. He further informed that, according to State Department records, the 1960 compensation agreement between the U.S. and Poland provided compensation at a rate of approximately 30 percent for U.S. citizens who had been owners at the time of nationalization. O'Donnell emphasized that this was a point of information, not a U.S. suggestion as to what the rate should be in the Polish law. Marcinkiewicz responded that while he could not make firm promises, his committee was examining closely the Finance Ministry's estimates on resources for compensation and expected "that as usual Finance took a pessimistic view," which would allow the Sejm to consider a rate above 15 percent.
9. (C) O'Donnell wyraził zadowolenie, że ograniczona restytucja w naturze byłoby uwzględniona w projekcie ustawy reprywatyzacyjnej, gdyż jest to kwestia najważniejsza dla WJRO (Światowej Organizacji restytucji Mienia Żydowskiego). O'Donnell dodał też, że rozważenie wyższej stawki odszkodowania byłoby również dobrą wiadomością. Dalej O'Donnell poinformował, że zgodnie z zapisami Departamentu Stanu, umowa kompensacja z 1960 roku między USA i Polską przyznawała odszkodowania w wysokości około 30 procent dla obywateli USA, którzy byli właścicielami nieruchomości w chwili ich nacjonalizacji. O'Donnell podkreślił też, że mówi to w ramach informacji, a nie sugestii USA, co do wysokości odszkodowań jakie powinny znaleźć się w nowym polskim prawie. Marcinkiewicz odpowiedział, że podczas gdy on nie może podjąć wiążącej obietnicy w tej sprawie, jego komisja zna szacunki środków jakie Ministerstwo Finansów ma na odszkodowania, i spodziewa się, że jak zwykle Ministerstwo Finansów odniesie się do zwiększenia wydatków w sposób pesymistyczny, który raczej nie pozwoli Sejmowi zwiększyć stopę rekompensat powyżej 15 procent.
o
Pamiętam, że po Katastrofie Smoleńskiej często padło stwierdzenie, że "na zamach trzeba sobie zasłużyć", ...i pytanie: Co takiego zrobił śp. Lech Kaczyński, że sobie na taki zamach zasłużył. Nikt nie potrafił tego ustalić. Jedno jest jednak pewne. Jeśli w Smoleńskudoszło do zamachu, to doszło do niego z bardzo konkretnego, politycznego powodu, którego wtedy, w 2010 roku nie znaliśmy.
Jeśli do zamachu faktycznie doszło, to taki motyw musiał istnieć, i śp. Lech Kaczyński wcale nie musiał sobie na niego zasłużyć uczynkami dokonanymi, równie dobrze mogły to być, lub są to "zasługi", które mogłyby przeszkodzić w polityce prowadzonej przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego, gdyby żył, i maiał wpływ na to, co się dzieje. Dzisiaj, ponad 5 lat po zamachu Smoleńskim nazywanym "zdarzeniem komunikacyjnym" mamy już inną wiedzę.
W 2012 roku weszła w życie zaskarżona przez LK "Ustawa o zmianie ustawy o obywatelskwie polskim" z 2009 roku, otwierająca drogę do stworzenia w Polsce "społeczeństwamulti-kulti". Obecnie, kilka lat po tym fakcie staje się to "problemem palącym". Do tego dochodzi sprawa sprzedaży lasów na pokrycjie w wielkiej mierze nienależnych roszczeń z tytułu restytucji mienia obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Jak widzimy wyżej, organizacje żydowskie (WJRO) są silnie zainteresowane aby w tej ustawie znalazły się zapisy o reprywatyzacji w naturze.
Jeśli przypomnimy sobie, że WJRO "weszło w buty" spadkobierców pożydowskiego mienia komunalnego, które prawnie im się nie należło, można się domyślać, że manewr ten WJRO mogłaby chcieć powtórzyć w przypadku własności prywatnej mienia pożydowskiego. Gdyby doszło do uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej obejmującej wszystkich polaków, też tych z USA i Izraela, którym obywatelstwo polskie nadała "Ustawa o zmianie ustawy o obywatelstwie polskim", i gdyby WJRO "weszło w buty" spadkobierców obywateli polskich ochodzenia żydowskiego (10%przedwojennej populacji), to kwoty roszczeń i odszkodowań, tylko za mienie pożydowskie, mogłaby iść w dziesiątki miliardów dolarów. Gdyby do tego doliczyć odszkodowania dla byłej "szlachty polskiej", w tym za ziemię rolną i lasy, odszkodowania takie mogły by wynieść setki miliardów dolarów, ... i de facto, równać się w skutkoach tym samym czym były rozbiory Polski.
Ze względu na powyższe, słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane 11.04.11 zasługują na szczególne zastanowienie nad tym, jaką faktycznie treść w sobie kryją, a jeśli w \smoleńsku doszło faktycznie do zamachu, reprywatyzację jako motyw, trzeba brać poważnie jako jeden z możliwych motywów, bo jak widzimy nasi alianci zza oceanu robią w Polsce swoje interesy, nie patrząc na nasze Polaków. >>> http://zonacezara.blogspot.ca/2015/07/miedzynarodowka-kapitalistyczna-soros.html
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz