sobota, 23 stycznia 2016

Tylko "Czarny Prezydent" jest w stanie uratować polską demokrację / Wszystko co powinieneś wiedzieć o inwigilacji


imageo
image

Taki "NEWS" dostarcza nam Newsweek chytrego Lisa. 

W odpowiedzi zacytuję JKM: "Tfu! Tfu! Tfu!", demokracja nie jest dana raz na zawsze. / PODAJ DALEJ >> http://zonacezara.blogspot.com/2016/01/tylko-czarny-prezydent-jest-w-stanie.html
 
image
o
image
 
PETYCJA MaxTV o ograniczenie kapitału niemieckiego w polskich mediach
PODAJ DALEJ >>http://zonacezara.blogspot.com/2016/01/petycja-maxtv-o-ograniczenie-kapitau.html

Fragment z Newsweek.pl:  Co powinien zrobić wobec tego Obama?

To proste – zagrozić Dudzie i Szydło, że szczyt w Warszawie się nie odbędzie, albo przynajmniej nie będzie na nim Stanów Zjednoczonych, jeśli rząd PiS nie zacznie respektować Konstytucji. Alternatywą dla Polski jest bycie „międzynarodowym pariasem”. Jako jedną z kompromisowych sposobów wyjścia z sytuacji jest, według „FP', furtka, którą dał niedawno Dudzie prezes Trybunału, Andrzej Rzepliński. Po prostu prezydent mógłby zgodzić się zaprzysiąc trzech sędziów wybranych przez PO a pozostali sędziowie wybrani przez PiS powinni stopniowo zastępować tych, którym będą się kończyć kadencje.
 
„W przeciwnym wypadku prezydent Obama powinien użyć swojej wysokiej pozycji i wytłumaczyć [Polsce – przyp. red.], że NATO to coś więcej niż tylko sojusz militarny. Jest to transatlantyckie zobowiązanie do obrony demokracji i rządów prawa” - pisze „FP”.
 
Na artykuł odpowiedział już prawicowy portal „wPolityce.pl”, jedno z najbardziej gardłujących za PiS-em mediów w Polsce. Jego reakcja, piórem Stanisława Janeckiego, wskazuje, że nawet jeśli Obama zdecyduje się na kroki sugerowane przez „FP”, to i tak nie będzie łatwo. „Czegoś tak kuriozalnego, bezczelnego, obrzydliwego i obraźliwego w stosunku do władz suwerennego, demokratycznego państwa członkowskiego Unii Europejskiej w piśmie uchodzącym za poważne i opiniotwórcze chyba nigdy nie było” - napisał Janecki.
  
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz