piątek, 15 kwietnia 2016

Czyżby Prezydent Duda cierpiał na, ... "kurzą ślepotę"?

Co z posłami PO, PSL, Nowoczesna, i KUKIZ'15, ... którzy przez wyciągnięcie kart z urządzenia do głosowania zafałszowali wynik głosowania odnośnie liczby osób, które były na sali Sejmu, a WSTRZYMAŁY SIĘ od głosowania?  -  Mam nadzieję że podpadną pod przepis:  JEST CZŁOWIEK, TO i PARAGRAF SIĘ ZNAJDZIE. (:

 
Czyżby Prezydent Duda (albo my), .. cierpiał na ślepotę?
Czyżby Prezydent Duda (albo my), .. cierpiał na ślepotę?
 
TVN24.pl 15 kwietnia 2016, 17:20  /  Prezydent Andrzej Duda w czwartek wieczorem poinformował, że zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyjaśnienia w sprawie głosowania nad wyborem sędziego.  - "Fakty" TVN dotarły do treści pisemnej prośby przekazanej marszałkowi. Oto ona:
 
"W związku z informacjami o nieprawidłowościach w trakcie dzisiejszego głosowania w sprawie wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego, z uwagi na wagę tego głosowania, zwracam się do Pana Marszałka o przedstawienie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.W szczególności proszę o wyjaśnienie:
 
1) czy oddanie głosu przez Panią poseł Małgorzatę Zwiercan za Pana posła Kornela Morawieckiego, pod jego nieobecność na sali obrad, było jedynym takim przypadkiem podczas przedmiotowego głosowania,
2) czy zaistniała sytuacja ma wpływ na ważność wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego tj. czy wybór został dokonany przez wymaganą prawem większość w obecności odpowiedniej liczby posłów.
 
Ponadto, proszę o informację, czy został do Pana Marszałka skierowany pisemny wniosek o reasumpcję głosowania, o którym mowa w art. 189 uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 1992 r. Regulamin Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (M.P. z 2012 r. poz.32, z późn. zm)".
Pod pismem widnieje odręczny podpis prezydenta Andrzeja Dudy -  podaje TVN24.pl  /  Źródło TVN24.pl  >>  http://www.tvn24.pl/glosowanie-na-cztery-rece-prezydent-chce-wyjasnien-od-marszalka,635984,s.html
 
Czyżby Prezydent Duda (albo my), .. cierpiał na ślepotę?
 
Jak widzimy Marszałek Sejmu Kuchciński już odpowiedział na pytanie Prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie gkosowania w sprawie nowego sędziego trybunau Konstytucyjnego. / Treści odpowiedzi nie podano. /  Ponadto sprawę reguluje Regulamin Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej,  ...  który mówi między innymi.
 
Rozdział 3 / GŁOSOWANIE Art. 190.Sejm uchwala ustawy większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. W tym samym trybie Sejm podejmuje uchwały i inne rozstrzygnięcia, jeżeli przepisy Konstytucji, ustaw albo Regulaminu Sejmu nie stanowią inaczej.  >> http://www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm
 
Mnie,  zapytam pytanie na przykładzie Pawła Kukiza,  w pytaniu Prezydenta Dudy, nurtuje jednak coś innego:  Czyżby Pan Prezydent podjął, jak Paweł Kukiz, jakąś koalicję z tzw. "opozycją totalną"?   -  Bo jakiś sens pytań prezydenta musi być  -  Pan Prezydent przepisy zna, i ślepy chyba też nie jest, nie powinien przeoczyć. -  Na sali w chwili głosowania była większość wszystkich posłów. 
 
Jedyny błąd jaki wystąpił podczas glosowania to ten, że Regulamin Sejmu nie przewidział obstrukcji procedur Sejmu przez posłów "Kukiz'15 / opozycji totalnej" tak jak Konstytucja nie przewidziała obstrukcji Trybunału Konstytucyjnego przez sędziów TK  -  i na tablicy sejmu w miejscu "WSTRZYMAŁO SIĘ OD GŁOSU" zamiast wszystkich, którzy będąc na sali wstrzymali się od głosu  -  zamiast ich wszystkich  -  wyświetliła się liczba "6". 
 
Tak nie powinno być, ... to jest precedens, który trzeba będzie naprawić.
http://zonacezara.blogspot.com/2016/04/czyzby-prezydent-duda-cierpia-na-kurza.html
 
image
 

Dziennik.pl: PO złożyła w piątek dwa zawiadomienia do prokuratury w związku z czwartkowym głosowaniem "na dwie ręce"przy wyborze sędziego TK - poinformowali w Poznaniu liderzy Platformy. Według PO, przestępstwo popełniło dwoje b. posłów Kukiz'15 oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

PO wskazuje, że marszałek Sejmu jako funkcjonariusz publiczny "nie dopełnił ciążących na nim obowiązków poprzez niedopuszczenie złożenia wniosku o dokonanie reasumpcji (czwartkowego) głosowania".

Zdaniem autorów wniosku, w ten sposób Kuchciński działał na szkodę interesu publicznego, czy dopuścił się przestępstwa z art. 231 par. 1 Kk (funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3").
A co z posłami PO, PSL, Nowoczesna, i KUKIZ'15, ... którzy przez wyciągnięcie kart z urządzenia do głosowania zafałszowali wynik głosowania odnośnie liczby osób, kore były na sali sejmu, a WSTRZYMAŁY SIĘ od głosowania? -  Mam nadzieję że podpadają pod przepis: JEST CZŁOWIEK, TO I PARAGRAF SIĘ ZNAJDZIE. (:

 

PAWEŁ KUKIZ W KROPCE NAD i
Lider ruchu Kukiz'15 komentował sposób zachowanie byłej już posłanki jego klubu, która zagłosowała za Kornela Morawieckiego. Mówił też o powodach, dla których - jego zdaniem - Morawiecki opuścił salę obrad. >>> http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/pawel-kukiz-w-kropce-nad-i,635798.html
 
 Czyżby Prezydent Duda (albo my), .. cierpiał na ślepotę?
 
Nieboszczyk Bronisław Geremek miał podobno twierdzić, że w polityce nie liczą sięfakty, że liczą się tylko"fakty medialne".   -    To co słyszymy w mediach o Kaczyńskim, o zamachu PiS, Polskim Rządzie, .... i Trybunale, to są właśnie oderwane od rzeczywistości"fakty medialne".-  Rzeczywistość, tak naprawdę, jest "odwrotnie inna". 
 
Wrzask który w związku z tym słyszymy, to "kwik odrywanych od żłoba świń", "świń" zagranicznych, i polskich na zagranicznym wikcie.  Udawanie że ich w Polskim Sejmie nie ma, chociaż wszyscy widzieli, że byli i są, ... to obstrukcja inteligencji nas wszystkich, Polek i Polaków!   -   "TERAZ KU*WA MY" /  TKM Polacy!"  -   "Gorszy sort" niech się w końcu  weźmie do uczciwej roboty!
 
MAM NADZIEJĘ, ŻE PAN PREZYDENT AMDRZEJ DUDA, "WYBRANIEC NARODU",  NIE WPISUJE SIĘ W TWORZENIE "FAKTÓW MEDIALNYCH"  -  BO SAME JEGO WĄTPLIWOŚCI MOGĄ STWARZAĆ WRAŻENIE, ŻE REZOLUCJA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO MOGA MIEĆ JAKĄŚ PODSTAWĘ, ... ALBO POTWIERDZAĆ OBAWĘ O  STAN JEGO WZROKU
 
Warto by było to wiedzieć.  - Szczególnie po rozmowach Prezydenta Dudy z czteroma amerykańskimi Senatorami, członkami amerykańskiej komisji wywiadu, i braku ponowienia rozpisania referendum w sprawie lasów Państwowych.  - Trwa walka o Polskę, ... a licho nie śpi. 
 
"Rewolucyjnej czujności" nigdy nie za wiele, ... w szczególności jeśli TVN24.pl ma "wtykę" w Pałacu Prezydenckim.  (:
 
 
 

 <>
 
 Dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.
 
Na stronie internetowej Sejmu jest informacja, że w piątek marszałek na list prezydenta odpowiedział; nie podano jednak szczegółów odpowiedzi.>>> http://wpolityce.pl/polityka/289027-magierowski-reakcja-prezydenta-na-list-marszalka-kuchcinskiego-we-wtorek-gdyby-powstala-jakas-wada-prawna-zwiazana-z-wyborem-sedziego-jedrzejewskiego-powodowaloby-to-pewnie-turbulencje

„Sam fakt, że pan prezydent postanowił wysłać list do marszałka Kuchcińskiego o takiej treści, zadając tak konkretne pytania, świadczy o tym, że oczywiście sam tryb głosowania i to zamieszanie - nie tyle medialne a faktyczne - wywołało pewne wątpliwości pana prezydenta. Stąd ten list. Proponuję, żebyśmy uzbroili się w cierpliwość, dali trochę czasu panu prezydentowi, żeby ta sprawa została dogłębnie, do końca wyjaśniona”  — mówił w sobotę Magierowski, pytany w radiowej Trójce o odpowiedź marszałka.  -  O szczegółach listu marszałka Sejmu mówić nie chciał.
„Pan prezydent zapozna się z tym listem i się do niego odniesie, ponieważ ta sytuacja pozostaje wciąż w sferze niejasności”   —  mówił.

Dopytywany, czy prezydent przyjmie ślubowanie od nowo wybranego sędziego TK, powiedział:
„Nie uchylę zapewne rąbka tajemnicy (…) Pan prezydent był w Gnieźnie i w Poznaniu, jutro (w niedzielę - PAP) rozpoczyna się oficjalna wizyta w Bułgarii, która potrwa do poniedziałku, więc myślę, że zapozna się z tym listem we wtorek rano i wtedy się do niego odniesie”.

Przypomniał wcześniejsze wypowiedzi marszałka Kuchcińskiego, według których sam proces wyboru i incydent w czasie głosowania, nie miały wpływu na legalność wyboru sędziego TK.

„Jednak pan prezydent wystosował ten list w istocie, ponieważ poczuł się zaniepokojony tymi jednak bulwersującymi scenami w parlamencie i chciał mieć pewność, że to się odbyło lege artis. Bo oczywiście, gdyby powstała jakaś wada prawna związana z wyborem sędziego Jędrzejewskiego, powodowałoby to pewnie turbulencje”    —  przyznał.

<>
 
Magierowski:   "to zamieszanie - nie tyle medialne a faktyczne -wywołało pewne wątpliwości pana prezydenta. Stąd ten list."      
 
Komentarz:   Paweł Kukiz swoim zachowaniem zaskoczył wszystkich.  -   Jeśli teraz Prezydent Duda uzna, że nowego sędziego Trybunału wybrano niezgodnie z procedurą, ... a w Polsce "wali się" demokracja, to zetnie nas z nóg.  -   Mam nadzieję, że Prezydent Andrzej Duda nie przyłączy się, jak Kukiz, do "opozycji totalnej".

1 komentarz:

 1. Czyżby Prezydent Duda cierpiał na, ... "kurzą ślepotę"? - Jak widzimy Marszałek Sejmu Kuchciński już odpowiedział na pytanie Prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie gkosowania w sprawie nowego sędziego trybunau Konstytucyjnego. / Treści odpowiedzi nie podano. / Ponadto sprawę reguluje Regulamin Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, ... który mówi między innymi.  Rozdział 3 / GŁOSOWANIE Art. 190.Sejm uchwala ustawy większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. W tym samym trybie Sejm podejmuje uchwały i inne rozstrzygnięcia, jeżeli przepisy Konstytucji, ustaw albo Regulaminu Sejmu nie stanowią inaczej.

  Mnie, zapytam pytanie na przykładzie Pawła Kukiza, w pytaniu Prezydenta Dudy, nurtuje jednak coś innego: Czyżby Pan Prezydent podjął, jak Paweł Kukiz, jakąś koalicję z tzw. "opozycją totalną"? - Bo jakiś sens pytań prezydenta musi być - Pan Prezydent przepisy zna, i ślepy chyba też nie jest, nie powinien przeoczyć. - Na sali w chwili głosowania była większość wszystkich posłów.  Jedyny błąd jaki wystąpił podczas glosowania to ten, że Regulamin Sejmu nie przewidział obstrukcji procedur Sejmu przez posłów "Kukiz'15 / opozycji totalnej" (tak jak Konstytucja nie przewidziała obstrukcji Trybunału Konstytucyjnego przez sędziów TK), ... i na tablicy sejmu w miejscu "WSTRZYMAŁO SIĘ OD GŁOSU" zamiast wszystkich, którzy będąc na sali wstrzymali się od głosu - zamiast ich wszystkich - wyświetliła się liczba "6".  Tak nie powinno być, ... to jest precedens, który trzeba będzie naprawić.
  http://zonacezara.blogspot.com/2016/04/czyzby-prezydent-duda-cierpia-na-kurza.html

  OdpowiedzUsuń