Kto zabił prezydenta: Gabinet cieni - tajny rząd

Tajny rząd w rządzie, czyli potężni ludzie pozostający w cieniu zabili prezydenta - głosi jedna z popularniejszych teorii. Polityczne "jastrzębie" są w niej elementem szerszego spisku na styku władzy, biznesu i wojska.  -  Słowa, które w 1991 roku wypowiedział senator z Teksasu Ralph Yarborough w pełni oddają powody rzekomego zlecenia morderstwa.
- Gdyby prezydent Kennedy żył, to myślę, że nie mielibyśmy wojny w Wietnamie, z jej traumami i podziałami Ameryki. Myślę, że byśmy tego uniknęli  -   mówił senator.

W myśl tej teorii Kennedy był zdecydowanym przeciwnikiem dalszej eskalacji wojny w Wietnamie. Jednak w jego otoczeniu mieli być też tacy, którzy za wszelką cenę chcieli ostudzić pacyfistyczny zapał prezydenta, szczególnie, że na stole leżały miliardy dolarów do zgarnięcia. - Tak pisał w 2013 roku portal Wp.pl wspominając zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.
 
Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że "wypadek" Kennedy'ego jest bardzo podobny, do "zamachu" na Lecha Kaczyńskiego.  /   Po zamachu w Smoleńsku, dla zmylenia, aby nie szukać winnych nazywanym katastrofą Smoleńską  mówiono , że "Na zamach trzeba sobie zasłużyć", ... i pytano, jak mógłby być motyw zamachu. Nikt na to pytanie nie potrafił odpowiedzieć. Osobiście uważałem, że motywem zamachu mogło być nie to, czym Lech Kaczyński "sobie zasłużył", tylko to, co mógłby zrobić, gdyby żył. - Wydaje mi się, że wydarzenia tego tygodnia pokazują, że mogłem mieć rację, ale o tym w dalszej części notki. - Wysłuchajmy Niemca Schulza. - A może Żyda?

 
10.04.2015 wPolityce.pl: To wydarzenie zapewne przejdzie do historii Unii Europejskiej. Niemiec Martin Schulz - przewodniczący Parlamentu Europejskiego, publicznie zagroził dziś takim krajom jak Polska, Węgry czy Czechy, które nie zgadzają się na narzucenie im liczby imigrantów muzułmańskich. Zagroził  …  użyciem siły.  -  W telewizji ZDF Schulz, w kontekście krajów nie zgadzających się na dyktat w sprawie uchodźców, powiedział:
Europa ultranacjonalistów - jeśli oni zwyciężą - to otrzymamy taką Europę, nie tylko w tej kwestii, lecz także w wielu innych.  Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty.   I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone.   Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią – jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem.  W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.
Komentatorzy na niemieckim portalu „pi-news.net”,gdzie od lat prezentowane jest zagrożenie Europy jakie niesie ze sobą islam, nie mają wątpliwości: Schultz przekroczył kolejną barierę. Tę, która zbliża go do brunatnych elementów historii Niemiec.  - Na tym samym portalu przypomniano słowa byłego premiera Włoch wypowiedziane wobec Schulza. Powiedział on, że dobrze zagrałby rolę Kapo w filmie o obozie koncentracyjnym.
 
Fot. Youtube.pl
 
11 Listopada 2009 r. : To jest realizacji planu Bismarcka, a potem Hitlera
 
wPolityce.pl: "Gazeta Wyborcza" w swoim magazynie świątecznym publikuje rozmowę, w której Jan Sowa przekonuje m.in., że okres zaborów był skokiem modernizacyjnym dla Polski oraz, że dzięki niemu udało się Polsce wyzbyć tradycyjnej tożsamości kultury polsko-sarmackiej. W tej rozmowie nie znajdziemy natomiast przesłania, że zabory to dla Polski był okres niewoli i ucisku. Co Pan czuje, gdy czyta Pan takie teksty?
 
Prof. Witold Kieżun, Powstaniec Warszawski, ekonomista: "To jest postawa, która w perspektywie ma uzasadniać powstanie w Europie jednego kraju. Jesteśmy niemal w przededniu ogłoszenia projektu likwidacji samodzielności państwowej i stworzenia jednej Europy, jednego państwa. Temu ma przyświecać plan, że w Europie będzie jedno centrum ekonomiczno-finansowe, jeden wielki bank i centrum, rozwijające liberalną gospodarkę ogólnoeuropejską. Tego typu teksty rozumiem, jako przygotowanie do tego projektu. Warto przypomnieć, co w tej sprawie powiedział Lech Wałęsa, wskazując, że najlepiej byłoby, gdybyśmy byli częścią Niemiec. Radosław Sikorski mówił natomiast w Berlinie, że Europa podporządkowana centrum niemieckiemu będzie się rozwijać najlepiej. -To jest przygotowanie do realizacji planu znanego z czasów Bismarcka, a potem Hitlera. Chodzi o opanowanie Europy przez Niemcy." >>>  http://naszdziennik.pl/mysl/59107,jak-odbudowac-suwerennosc.html 
 
 
Przemówienie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 11 Listopad 2009 r.  
 
"Polska odzyskała niepodległość dlatego, że podjęła o nią walkę"
 
Lech Kaczyński / 11 Listopada 2009 r.: Naród polski bowiem nigdy nie zrezygnował. Nie wolno, nie można i nie uda się pozbawić niepodległości dużego, europejskiego narodu. A takim jesteśmy, byliśmy i pozostaniemy.