czwartek, 3 grudnia 2015

A jednak w Polsce można być sędzią Trybunału, lub ministrem, .. i "złodziejem" w jednej osobie


JESZCE TROCHĘ, TO ZDELEGALIZUJĄ PiS  i PREZYDENTA   >>  15.11.2012 / Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła, że art. 13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd. .... czy miała na myśli sędziego Rzeplińskiego z Trybunału Konstytucyjnego? - Bo przy użyciu art. 13 równie łatwo można by zdelegalizować PiS, ... a teraz może nawet Prezydenta? / Link do tej strony  >>> http://zonacezara.blogspot.com/2015/12/a-jednak-mozna-byc-sedzia-trybunau-i.html


 

TVN24.pl / "- Polska jest dzisiaj bezpiecznym państwem i bezpiecznym domem dla swoich obywateli. Ale jak łatwo jest utracić bezpieczeństwo i dobrą reputację, wiedzą mieszkańcy tej ziemi - powiedział Donald Tusk wśród polskich żołnierzy w Kosowie podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości. (...) - My w Polsce szczególnie mocno doświadczyliśmy tego, co znaczy konflikt, co znaczy zagrożenie, może dlatego wiemy tak dobrze, że nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy, niż wojna pomiędzy braćmi. - podkreślił premier zwracając się do polskich funkcjonariuszy."

Czyżby premier Donald Tusk wiedział, o "konflikcie pomiędzy braćmi", który miał się wydarzyć w Warszawie 11 listopada 2012 roku podczas Marszu niepodległości, po którym chciano delegalizować partie polityczne,  a jego słowa odnosiły się do "zajść", które miały mieć miejsce podczas tego marszu?

Jeśli tak, to skąd mógł o tym wiedzieć?  -  Jego słowa jednoznacznie "coś sugerują"! Czy premier wiedział o mającej nastąpić prowokacji "służb niemundurowych"? 
*Artykuł ze słowami Premiera ukazał się w TVN24.pl  11 listopada 2012 o godzinie 13.04, Marsz Niepodległości w Warszawie ruszył 11 listopada o godzinie 15:00 (około).image
15.11.2012 / Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła, że art. 13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd.
 
 
Po niedzielnych zajściach w Warszawie podczas Marszu Niepodległości SLD chce w ciągu dwóch tygodni złożyć wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Argumentuje, że organizacje te mają charakter faszystowski i łamią konstytucję.
 
- Powiem szczerze, że jeśli chodzi o artykuł 13 konstytucji - w kwestii Młodzieży Wszechpolskiej - to byłaby pewnie jakaś podstawa prawna. O tym oczywiście muszą zadecydować sądy, gdzie trzeba będzie wystąpić z takim wnioskiem (o delegalizację - red). Kluby SLD i Ruchu Palikota pewnie wspólnie wystąpią do sądu o delegalizację - powiedziała Kopacz, pytaną o tę sprawę na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.
 
Według art.13. konstytucji zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy, lub wpływu na politykę państwa, albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

  
Ktoś myślał że Naród zniewoli, wyrywając serc 96!
 "Modlitwa współczesnych Rycerzy"
 11.11.12
 
"Na Polskę i Naród podnieśli znów rękę" ,
kolejne chcieli wyrwać serca! -Wystarczy!
Teraz, już tylko słowa potrzeba,
by "bratnia" przelała się krew.
To Naród marszczy swe czoło,
niczym Piłsudski ściąga swą brew.
<> 
Z "Wawelskich Krypt" powstaje duch!
Powstaje bronić polskich serc,
bestialsko wpierw wyrwanych.
Powstaje duch potężną prężąc pierś!
Szczęk szabel! Słychać pieśń,
"Urodziłem się w Polsce" słychać słowa!
<>
Łopoczą flagi niczym orle skrzydła.
"Bójcie się!"
Nienawiść wasza już nam zbrzydła!
Giń i przepadnij hydro przeklęta!
Naród wie, znów był podstęp i zdrada!
Miecz zetnie siedem hydry łbów!
<>
\Raz jeszcze załopoczą flagi,
będzie defilada!
Do boju ruszą hetmańscy Rycerze!
 Odwagi!
Jeszcze raz Orzeł rozłoży skrzydła!
 To Naród zawarł przymierze z Ojczyzną...
Zawarł przymierze "na wolność wiekuistą"!
<>

image
 
03.12.2015  Niezalezna.pl  /  Za łamanie konstytucji Platforma... przeprasza. „Była to pewna niezręczność” Politycy Platformy Obywatelskiej wczoraj wywołali w sejmie prawdziwą awanturę, a dziś robią już tylko dobrą minę do złej gry. Gdy Trybunał Konstytucyjny uznał, że machlojki PO, która w Sejmie poprzedniej kadencji (wsparta PSL-em) wybrała 5 sędziów TK, są częściowo niezgodne z Konstytucją i dwóch sędziów wybrano przy jej rażącym naruszeniu, politycy PO nabrali wody w usta. Wyrwało się co prawda nieśmiałe „przepraszam”, jednak posłowie PO nadal są zdania, że doszło jedynie do... „pewnej niezręczności”.
  
A jednak można być sędzią Trybunału i "złodziejem" w jednej osobie
 
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy ustawy o TK  są częściowo niekonstytucyjne, uznając, że wybór sędziów, których kadencja kończyła się w grudniu, jest niekonstytucyjny.
 
 
Przecież z tych butelek wódki trzy były zapłacone, ... dlaczego zabieracie wszystkie pięć!? -  krzyczy "złodziej"  (z których jeden, "zdarzyło się", jest szefem Trybunału Konstytucyjnego)
Racja! - Odpowiada ten sam szef "Trybunału (nie całkiem) Konstytucyjnego", ... który wygląda jakby sam, prawie co,  "zerwał się" spod budki z piwem.
 
A ja zbity z tropu zastanawiam się:  Czyżby wszyscy,  i sędzia,  i  złodziej, ... i teraz Trybunał Konstytucyjny, (PiS też)...,uważali mnie za idiotę, mówiąc  że w tym przypadku kradzież "dwuch butelek wódk"  to nie jest żadne przestępstwo?   
 
Ale  pytanie jest głębsze: Dlaczego Trybunał Konstytucyjny uczestniczył w powstawaniu  przepisów, które umożliwiły niekonstytucyjny wybór dwuch sędziów Trybunału Konstytucyjnego, ... i przyznał sobie prawo do usunięcia Prezydenta RP praktycznie  "bez powodu"?    >>>     http://zonacezara.blogspot.com/2015/12/a-co-z-przygotowaniami-po-i-tk-ws.html
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz