*** Patrząc na tego Pana niżej nie pozwólcie się zwieść. Zona Cezara nie zna nikogo o wyglądzie "jakby się zerwał spod budki z piwem". (:

image
17.12.15 /  Gazeta.pl 15:56 :  W ciągu jednego dnia od złożenia przez PiS projektu kolejnej nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, Sąd Najwyższy wydał pismo z  "uwagami do projektu".    Sąd Najwyższy w piśmie skierowanym do marszałka Sejmu  (warto się zastanowić kiedy zdążono pismo napisać, i kto otrzymał je wcześniej, marszałek Sejmu, czy do Gazeta.pl) przedstawia swoje uwagi legislacyjne do projektu PiS Na co zwraca uwagę?"  - pytają "nadsędziowie z ulicy Czerskiej >>> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19361852,sad-najwyzszy-miazdzy-nowy-projekt-pis-ws-tk-4-punkty.html#MT

image
 

1. "Projekt zmierza do uniemożliwienia Trybunałowi wykonywania funkcji"

image

2. Zapisy "ewidentnie niezgodne z konstytucją"

image
3 ."Potencjalnie oznacza paraliż prac TK"

image
4. "Zupełne niezrozumienie idei sądownictwa konstytucyjnego"

image
o
image
Prawdę mówiąc zastanawiam się, czy w Polsce potrzebny nam jest jeszcze Sejm, skoro mamy Trybunał Konstytucyjny, ... i  "Cezara w Trybunale", o którym  Wyborcza.pl pisze tak:   "Generał  /  Profesor Andrzej Rzepliński ma 190 cm wzrostu, kędzierzawe, siwe już włosy i szpakowatą brodę. Ubrany w togę z powieszonym na szyi sędziowskim łańcuchem wygląda  jak  Juliusz Cezar , władca Rzymu."  
Jeśli ktoś sprawdzi biografię Juliusza Cezara to znajdzie tam dość ciekawe fakty. Zanim Juliusz Cezar został Cezarem, czyli rzymskim cesarzem, Rzym był republiką (jak Polska dziś), a Juliusz Cezar był konsulem (   ) który zawarł tajne porozumienie z innymi konsulami, po czym na zasadzie wzajemnej eliminacji ustanowił się Cezarem, rzymskim cesarzem.  -  Jeśli Wyborcza.pl już dzisiaj tytułuje Rzeplińskiego "Cezarem w Trybunale", to obawiam się, czy to co robi PiS, nie jest przypadkiem troszeczkę spóźnione.  -  Na dokładkę ta fascynacja Wyborczej.pl  Władymirem Putinem "rzymskim cesarzem".
Rzepliński Cezarem w Trybunale?  ...?... , a może to Wielki Książę Konstanty Romanow, który podczas rewolucji listopadowej uciekł z Belwederu w przebraniu kobiety do Rosji, gdzie zmarł na przywleczoną przez wojska rosyjskie cholerę.  -  Na miejscu Rzeplińskiego to bym się zbadał, wszak Prezes wraz z Trybunałem Konstytucyjnym stacjonuje w dawnym kasynie oficerów rosyjskich w Warszawie, o czym sam wspominał >> http://zonacezara.blogspot.com/2015/12/rzeplinski-prezes-trybunau-o-premierze.html
A jeśli o te uwagi do projektu ustawy o trybunale Konstytucyjnym chodzi, to mam dwie obawy. Pierwsza jest taka, że Polska już ma swojego Naczelnika Państwa, który wie co robi. -  Druga jest właściwie pytaniem: Czy TK ma prawo do takich  "uwag do projektu" .  
Przecież w Polsce jakieś prawo obowiązuje, a Trybunał nie jest od tworzenia prawa, tylko od jego badania, czy jest zgodne z konstytucją.  -Obecnego Trybunału Konstytucyjnego Konstytucja nie obowiązuje?
Chyba nie, bo jeszcze nie tak dawno "Cezar z Trybunału" wraz z Platformą stworzył ustawę o TK, którą tylko dzięki PiS-owi sam musiał uznać za antykonstytucyjną.   -    Naprawdę warto się zastanawiać: Co jest grane?

A co z przygotowaniami PO i TK w/s usunięcia Prezydenta z "byle powodu"?   >>  http://zonacezara.blogspot.com/2015/12/a-co-z-przygotowaniami-po-i-tk-ws.html

wPolityce.pl:  Trybunał nie może opiniować projektów aktów prawnych!   Ujawnione na Twitterze pismo jest odpowiedzią na wniosek Wojciecha Węgrzyna, wiceministra sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz, o zaopiniowanie przez TKdwóch projektów rozporządzeń przygotowywanych w resorcie.  Wniosek został złożony pod koniec urzędowania poprzedniego rządu. >>>http://wpolityce.pl/polityka/275154-czyzby-schulz-mowil-o-zamachu-stanu-tajnej-koalicji-po-tk-ujawniony-dokument-trybunalu-rzuca-swiatlo-na-role-rzeplinskiego?strona=1
Wyrażanie opinii odnośnie do projektów przekazanych rozporządzeń przez Prezesa Trybunały Konstytucyjnego, Trybunał Konstytucyjny czy Biuro Trybunału Konstytucyjnego jest niemożliwe. Trybunał Konstytucyjny nie może opiniować projektów aktów prawnych. W przyszłości, jako akty obowiązujące, mogą być one przedmiotem kontroli ich zgodności z aktami normatywnymi wyższego rzędu  — czytamy w odpowiedzi Trybunału.

fot. twitter.com

Skoro tak, to na jakiej zasadzie Rzepliński, Biernat i Tuleja opiniowali ustawę o TK, którą później tenże Trybunał oceniał?! Trójka muszkieterów TK wyłączyła się z orzekania w tej sprawie, ale nie niweluje to pytania o charakter ich działań.