image

28.12.2015 / Newsweek.pl:  2015 kończy pewien etap w naszej polityce. Kończy okres, gdzie politykę miała charakteryzować rozwaga.  / ... /   Dziś polityka dzieje się tu i teraz. Ten, kto tego nie rozumie, popełnia spektakularne samobójstwo polityczne.

Liczy się nie tylko to, jak reagujesz na kryzys, ale także, jak szybko na niego reagujesz. I w tym - tu i teraz - kluczową rolę odgrywają emocje i słowa. Cóż jednak sprawia, że słowa i emocje są dziś na pierwszej linii politycznego frontu?

Otóż, po pierwsze, nigdy przedtem media społecznościowe nie odegrały tak znaczącej roli w polityce jak w kampaniach w 2015 roku. To one pokazały, że emocje zaczęły brać górę. To media społecznościowe sprawiają, że to, co wyborcę wkurza, irytuje, natychmiast - za pomocą mediów społecznościowych - zostaje wrzucone do przestrzeni publicznej. I krąży. -  piszą w Newsweeku.

Zastanawiając się nad powyższym zadam pytanie: Czy sugestia, że Newsweek.pl tuż przed wyborami znał, lub mógł znać, wynik pierwszej tury Wyborów Prezydenta 2015, mógł zmienić wynik tych wyborów, ... gdyby np. został wcześniej zaplanowany?   -   Warto się nad tym zastanowić, zwracając szczególną uwagę na "krzyżyki" nad głowami kandydatów.

image

08.05.2015 / Newsweek.pl:  Według sondażowej średniej Bronisław Komorowski może liczyć na ok. 41 proc. głosów. Na Andrzeja Dudę zagłosuje ok. 30 proc.Polaków. Prawdziwą sensacją może okazać się wynik Pawła Kukiza. - Na byłego lidera zespołu Piersi chce głosować niemal16 proc.wyborców.
<>
Czy patrząc na zdjęcie z czwórką kandydatów można było "przewidzieć", kto mógłby być "faworytem mainstreemu",.. i jaki mógłby być wynik Wyborów Prezydenta 2015?

  Czy wynik wyborów I-wszej tury Wyborów Prezydenta 2015  mógł być jak niżej?*
1. Korwin-Mikke  2. Paweł Kukiz    <>    3. Andrzej Duda  4. Komorowski

Albo inaczej, wyobraźmy sobie taką sytuację: Jaka byłaby reakcja "mediów społecznościowych" (kukizerów i korwinowców), gdyby wynik pierwszej tury Wyborów Prezydenta 2015 r., był jak na zdjęciu wyżej, i do drugiej tury zamiast Komorowskiego i Dudy weszli by Korwin-Mikke i Paweł Kukiz?

Pytanie.  Czy gdyby wygrał Korwin, lub Kukiz, czy "media społecznościowe" uznałyby. że wybory Prezydenta sfałszowano? ... Biorąc pod uwagę fakt, że w internecie krążyły YouTube z "tajnymi sondażami" TVN-u, sugerujące raz że faworyttem jest Korwin, następnie że Kukiz?


YouTube z Korwin faworytem


YouTube z Kukiz faworytem
......