poniedziałek, 7 grudnia 2015

"Zamach stanu na progu", spekulują niezalezne portale

To wszystko naprawdę nie wygląda dobrze. Pieniądze i media są po ich stronie. Do tego, ludzie tak skompromitowani jak Radek są podtrzymywani na medialno-finansowej kroplówce obcych państw.  -   Mamy nadzieję, że polski rząd wyciągnął odpowiednie wnioski z porażek w latach 2005-2007 i jest dobrze przygotowany na wszystkie możliwe opcje. Nawet na te najgorsze  ...   >>   http://zonacezara.blogspot.ca/2015/12/zamach-stanu-na-progu-spekuluja.html

"Zamach stanu na progu", spekulują niezalezne portale
 
To że Tomasz Lis skarży się na Polskę do Niemców a ci kpią sobie niewybrednie z polskiego rządu, to jedno. Ale kiedy amerykańska stacja CNN oskarża demokratycznie wybrany polski rząd o (cytat) "zamach stanu", to robi się niebezpiecznie.
 
Wielu ludzi oburzyło się tym, że Tomasz Lis poleciał do niemieckiej telewizji ARD aby wypłakać się na Polskę. Nas to nie dziwi, no bo czego innego można się po nim spodziewać ?
 
Tym bardziej, że Niemcy cieszą się z każdego kolaboranta, który pomoże im dołożyć polskiemu rządowi. Trwa Feldzug. Nie dalej jak w piątek niemiecka publiczna telewizja ZDF wyemitowała program, w którym naśmiewano się z PiS i z nazwiska premier Szydło. Założymy się, że z nazwiska izraelskiego premiera Netanyahu by już się nie wyśmiewali. (Poniżej, od min. 28:45):
 
Te ataki nie mogą nas zbytnio dziwić, jako historycznie dla Niemców suwerenna Polska jest krajem buraków (Untermenschen), których trzeba ucywilizować, tak jak w 1939 roku:
 
Ale brutalne ataki na Polskę idą także z USA. Widać, za czasów Radka zbyt często robiliśmy im laskę za darmo i nasi sojusznicy przywykli do łatwej Polski na kolanach. Stacja CNN, będąca częścią koncernu Time Warner, wyemitowała właśnie bardzo ostry (wręcz defamacyjny) materiał o Polsce. 
 

Te trzy minuty poniższego materiału mogą powinny być pokazywane w szkołach dziennikarstwa jako model manipulacji medialnej. Są tam skróty myślowe, kłamstwa, manipulacje (słynna wrocławska prowokacja z płonącą kukłą Żyda) a uchodźców reprezentują nie wypasione byczki z iPhonami rzucające kamieniami w policję, tylko oczywi
ście tzw. "małe dzieci" 
 
To wszystko naprawdę nie wygląda dobrze. Pieniądze i media są po ich stronie. Do tego, ludzie tak skompromitowani jak Radek są podtrzymywani na medialno-finansowej kroplówce obcych państw.  -   Mamy nadzieję, że polski rząd wyciągnął odpowiednie wnioski z porażek w latach 2005-2007 i jest dobrze przygotowany na wszystkie możliwe opcje. Nawet na te najgorsze ...  >>   http://monsieurb.neon24.pl/post/127885,zamach-stanu-na-progu
 
Korolec: George Soros i gaz łupkowy w Polsce
George Soros , foto: flickr.com By World Economic Forum
Na to co działo się w Polsce oraz w innych państwach byłego obozu sowieckiego po 1989 roku, łatwiej będzie zrozumieć po zapoznaniu się z artykułem Williama Engdahla pt. “The Secret Financial Network Behind "Wizard" George Soros” >>http://balder.org/judea/George-Soros-The-Secret-Financial-Network-Behind-The-Wizard--By-William-Engdahl.php
 
- Oto tłumaczenie fragmentu tego artykułu na język polski:

"Soros był osobiście odpowiedzialny za wprowadzenie terapii szokowej we wschodzących gospodarkach wschodnio-europejskich po 1989 r. Rozmyślnie zachęcał słabe nowe rządy we wschodniej Europie do wprowadzania szalonej, drakońskiej polityki, która umożliwiła jemu oraz jego żarłocznym finansowym kamratom jak Mark Rich oraz Shaul Eisenberg wykupić zasoby dużej części gospodarek we Wschodniej Europie po absurdalnie niskich cenach.

W 1989 r. Soros zorganizował tajne spotkanie pomiędzy "reformatorskim" rządem premiera Mieczysława Rakowskiego a liderami nielegalnych wówczas Związków Zawodowych "Solidarność". Z wiarygodnego polskiego źródła wiemy, że na tym spotkaniu Soros zaproponował następujący "plan" dla Polski: Komuniści muszą dopuścić do władzy przedstawicieli [tej nowej] Solidarności, aby zyskać zaufanie społeczne.

Następnie rząd musi doprowadzić państwowe przedsiębiorstwa do bankructwa, stosując astronomicznie wysokie oprocentowanie, wstrzymując kredyty państwowe, obciążając firmy długiem niemożliwym do spłacenia.

ówczas, Soros obiecał że namówi swoich przyjaciół, międzynarodowych biznesmenów, aby przybyli do Polski jako potencjalni nabywcy przedsiębiorstw państwowych. Jako przykład takiego postępowania może posłużyć plan dotyczący prywatyzacji Huty Warszawa. Według ekspertów z branży metalurgicznej, wybudowanie takiego kompleksu metalurgicznego od zera kosztowałoby zachodni koncern około 3-4 miliardy dolarów. Kilkanaście miesięcy później polski rząd zgodził się wziąć na siebie długi przedsiębiorstwa oraz sprzedać Hutę Warszawa za $ 30 milionów, międzynarodowej firmie Lucchini z siedzibą w Mediolanie.

Soros zatrudnił swojego przyjaciela z Harvard University, ekonomistę Jeffery'a Sachsa, który poprzednio był doradcą ekonomicznym rządu boliwijskiego i doprowadził do przejęcia gospodarki boliwijskiej poprzez kartel narkotykowy [tzw. “korporację bananową” {ochroniarzy} - St.T.].

Dla zrealizowania swojego planu w stosunku do Polski Soros powołał Fundacje im. Stefana Batorego, która była oficjalnym sponsorem prac Sachsa w latach 1989-1990. Soros zwierzył się kiedyś, że nawiązał przyjacielskie stosunki z głównym doradcą Wałęsy, Bronisławem Geremkiem.

Spotkał się również z ówczesnym prezydentem, Generałem Wojciechem Jaruzelskim, który wyraził zgodę na utworzenie fundacji. Soros współpracował ściśle z szarą eminencją ministra finansów Leszka Balcerowicza - Witoldem Trzeciakowskim. Utrzymywał również serdeczne stosunki z samym Balcerowiczem, który wprowadzał w Polsce terapię szokową.

Soros wspomniał, że na wskutek dużej presji zachodnich kół polityczno-biznesowych, Wałęsa zgodził się pozostawić Balcerowicza na stanowisku ministra finansów, kiedy został prezydentem Polski. A co zrobił Balcerowicz, zamroził płace w czasie kiedy przedsiębiorstwa państwowe znalazły się na krawędzi bankructwa na wskutek odcięcia kredytów państwowych. Produkcja przemysłowa wówczas spadła o 30% w czasie dwóch lat.

Soros przyznał, że zdawał sobie doskonale sprawę z tego, iż terapia szokowa może doprowadzić do zamykania zakładów przemysłowych, olbrzymiego bezrobocia a nawet do niepokojów społecznych. Dlatego naciskał władze komunistyczne, aby włączyły przedstawicieli Solidarności do rządu, co ułatwiłoby zapobieganie protestom społecznym.
 
Poprzez Fundacje Batorego Soros współpracował z ambasadą USA w Warszawie oraz z głównymi przedstwicielami mediów takimi jak Adam Michnik, wprowadzając faktycznie cenzurę w temacie terapii szokowej, eliminując jakąkolwiek krytykę.
 

 
 
 
06.02.2012 / wPolityce.pl: "Wczoraj odbyła się kolejna konferencja prasowa premiera Tuska, tym razem z nowym ministrem środowiska Andrzejem Grabowskim, która w dużej mierze była poświęcona przygotowywanej od kilku lat w tym resorcie tzw. ustawie łupkowej.  -   Szef rządu, komentując paroletnie rządowe opóźnienia w przygotowaniu tej ustawy, pozwolił sobie na niezwykłą szczerość w tej sprawie, co sformułował następująco „dziś rozumiemy lepiej niż kilka lat temu, że aby liczyć pieniądze z gazu łupkowego, trzeba przede wszystkim zacząć go wydobywać”   / ...... pisze wPolityce.pl
 
16.09.2013 / Polskieradio.pl: "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że finansista ( George Soros ) uzyskał już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania niekonwencjonalnego surowca w Polsce. / ... /   Według "Dziennika Gazety Prawnej", George Soros ma udziały w firmach, które dysponują w sumie aż 30 koncesjami. Łącznie ministerstwo środowiska do tej pory wydało 107 pozwoleń na poszukiwanie gazu."

Komorowski odznaczył George’a Sorosa Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP

Aktualizacja: 2012-11-12 12:02 pm 
Podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskich fundacji w Polsce, które odbyło się 12 listopada br. w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom tych fundacji.
"Zamach stanu na progu", spekulują niezalezne portale- Gratuluję i serdecznie dziękuję wszystkim amerykańskim przyjaciołom, to naprawdę bardzo dobrze mieć przyjaciół. Zgodnie ze starym polskim powiedzeniem: prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – kiedy jest trudno, źle, taką rolę przyjaciół Polski, demokracji, niepodległości, wolności i polskich szans na lepsze życie pełniły fundacje amerykańskie. I pełniły ją w tym czasie najtrudniejszym, kiedy tylko mogliśmy marzyć o wolności i musieliśmy o nią walczyć, kiedy ważyły się szanse na to, czy potrafimy mądrze spożytkować odzyskaną wolności i demokrację – mówił Bronisław Komorowski.
<>
 
Ambasador Victor Ashe z działaczami B’nai B’rith – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem.
Ambasador Victor Ashe z działaczami B’nai B’rith – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem.
 
B’nai B’rith otwiera nową lożę w Warszawie / 9 września 2007 9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Otwarcie warszawskiej loży B’nai B’rith oznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności.
 
...

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz