sobota, 5 grudnia 2015

Ewangelia polityczna wg. pism św.Tomasza z Newsweeka, ... i proroków Świątyni Czerskiej

Aby obalić "duktaturę Kaczyńskiego" trzeba znać psychikę "debila": Jedynym panaceum na to,  aby  "debilne społeczeństwo" zaczęło zachowywać się jak chcą  tego "jego doktorzy" jest zamiana wściekłego ataku,  na chwalenie działań PiS.  -   Jacek Kuroń nazwał to kiedyś "Spoko! czyli kwadratura koła"   >>  http://zonacezara.blogspot.ca/2015/12/ewangelia-polityczna-wg-pism-swpiotra-z.html

Ale takiej intelektualnej transformacji nie przeżyli by sami doktorzy.  (:
 
** Przeczytanie tej notki można zaliczyć jak udział w niedzielnej mszy
 

image
05.12.2015 / Newsweekipl: Demokracja   nie jest dobrem trwałym.   Podlega wynaturzeniom.   Jej erozja zaczyna się wtedy, gdy większość   (wybrana zgodnie z prawem)   dąży do zmarginalizowania mniejszości,  i czyni to w sposób opresyjny dla tej mniejszości. 
 
Władza ludu zamienia się wówczas we władzę dyktatorów. Demokracja staje się demokraturą. Opiera się na wygodnych dla siebie interpretacjach prawa i łamaniu porządku konstytucyjnego. Jest bezwstydna i niepohamowana w dążeniu do osiągania swoich celów. Szermuje cynicznymi pochlebstwami i fałszywymi obietnicami. Zamyka się na argumenty inne niż własne. Jest niedialogiczna i niekonsyliacyjna. Niechętnie reaguje na krytykę, a oponentów lekceważy, obraża albo karze. Doskonale nadaje się do sparodiowania, gorzej do życia. / KONIEC CYTATU /
 "Władza ludu zamienia się .. we władzę dyktatorów"? ...  Pomijając fakt, że cała reszta artykułu   "wprowadza chaos i zamęt. Podsyca wrogość i nienawiść, uznając [się?] za nową wartość społecznych relacji. Utrwala stygmatyzujące podziały na: „nas” i „onych”, „patriotów” i „zdrajców”, „depozytariuszy prawdy” i „głosicieli kłamstw”,   z  tezą artykułu Newsweeka.pl że  "Władza ludu zamienia się .. we władzę dyktatorów"  trzeba się zgodzić.
 
WŁADZA LUDU ZMIENIA SIĘ WE WŁADZĘ DYKTATORÓW,   bo   efektem demokracji  jest "dyktatura większości", ...  każdej większości, którą uda się stworzyć.  -  Jeśli ktoś się temu sprzeciwia, sprzeciwia się istocie demokracji.

Jedyne o czym autorzy artykuł zapomnieli napisać to to, że to o co oni sami walczą  to   demokracja liberalna,   ...   czyli   "dyktatura mniejszości",    dyktat mniejszości nad większością.
 
 
image
  o
image
o

image
 
15.11.2012 / Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła, że art. 13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd.  /  W Polsce nie tylko sędzia Trybunału i minister, w polsce nawet media są "złodziejem" >>>   http://zonacezara.blogspot.com/2015/12/a-jednak-mozna-byc-sedzia-trybunau-i.html
 
A jednak można być sędzią Trybunału i "złodziejem" w jednej osobie
 
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy ustawy o TK  są częściowo niekonstytucyjne, uznając, że wybór sędziów, których kadencja kończyła się w grudniu, jest niekonstytucyjny.
 
 
image
 
 
image
o
<>
 
 
....
 

1 komentarz:

 1. Dla dorosłych

  Ten wiersz nie będzie bardzo smutny
  Nie będzie zmuszał też do śmiechu
  Może być trochę bałamutny
  Piórem pisany bez pośpiechu

  W temacie będzie dość frywolny
  Bowiem o seksie będzie prawił
  O tym do czego seks jest zdolny
  Gdy głupiec będzie nim się bawił

  Przez prawie osiem ostatnich lat
  Seks w Polsce był tematem tabu
  Tym seksem wciąż zarządzał Donald
  Który był szefem seksi-sztabu

  To on ustalał tu prawidła
  Kogo "przelecieć" pod przymusem
  Nie używając nawet mydła
  Takim to Donald był nygusem

  I jak to często bywa w seksie
  Kochanków się zmieniły role
  Zrządzeniem losu teraz wreszcie
  Ci co kochali są na dole

  Lament podnieśli gromkim głosem
  Że ulepieni z innej gliny
  Seksem się bawią pod przymusem
  Żądają chociaż wazeliny

  A to dopiero gra przedwstępna
  Która już zmusza ich do spazmu
  Gdy seks nabierze jeszcze tempa
  Szybciutko dojdą do orgazmu

  5.12.2015 / wierszem33.blog.pl

  OdpowiedzUsuń