niedziela, 20 marca 2016

Stefan Niesiołowski dla Al-Dżaziry z prywatnego bunkra [ VIDEO-NEWS! ]

image
image
 
Karolina Gawlik, Onet: Czy Prawo i Sprawiedliwość dokonuje zamachu stanu?
 
Prof. Marek Bankowicz:Zamach stanu to obalenie istniejącej władzy i zastąpienie jej inną, czyli skutkuje zmianą podmiotu rządzącego w państwie. Jeśli określone ugrupowanie sprawuje już rządy, to samo siebie obalić nie może.
 
Tymczasem słyszymy to określenie w Sejmie i na protestach, widzimy na okładkach gazet.
 
Jest to bardzo poważny błąd, który wynika z niewiedzy. Ci, którzy posługują się tą kategorią dla opisu obecnej sytuacji politycznej w Polsce, nie wiedzą, co to pojęcie oznacza, więc posługują się pewnymi odczuciami, intuicjami, wiedzą potoczną.

W związku z tym, jeśli krytycznie oceniają posunięcia rządzącej ekipy politycznej, to pojawia im się skojarzenie, że ta dokonuje zamachu stanu. Ale przecież zamach stanu to zjawisko dotyczące sposobu przejmowania władzy, a nie prowadzenia sporu politycznego. Władza jest przechwytywana w sposób nielegalny, a zmiana dokonuje się z użyciem przemocy albo przy groźbie jej zastosowania. Wszystko dokonuje się błyskawicznie i poprzedzone jest spiskiem lub konspiracją. >>http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zamach-stanu-w-polsce-prof-bankowicz-to-powazny-blad-wywiad/zq79k3
 
 
image
 
25 czerwca 2015 roku koalicja PO-PSL, przy współudziale sędziów Trybunału Konstytucyjnego, stworzyła projekt, i uchwaliła nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym dającą temu Trybunałowi praktycznie niczym nieograniczoną władzę w przyszłości, kiedy, jak się spodziewano, koalicja PO-PSL przegra wybory, i nie będzie już mogła rządzić Polską.
 
9 marca 2016 roku Trybunał Konstytucyjny bezprawnie, w tzw. wyroku, ogłosił, że ustawa o Trybunale Konstytucyjnym uchwalona w Sejmie przez większość parlamentarną PiS jest niekonstytucyjna, a konstytucyjna jest wcześniejsza ustawa o Trybunale Konstytucyjnym uchwalona przez byłą koalicję PO-PSL.
 
Mija 11 dni od tego haniebnego wypowiedzenia posłuszeństwa Sejmowi Najjaśniejszej Rzeczypospolitej przez Trybunał Konstytucyjny, ... i nic się nie dzieje! - Opieszałość Naczelnika Państwa i Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest powalająca, ... ścina z nóg! >>  http://zonacezara.blogspot.com/2016/03/opieszaosc-naczelnika-panstwa-i-sejmu.html
 
image
image
 
Konstytucja "Art. 197:  Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa."

Konstytucja, mówiąc że    "Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed  Trybunałem określa ustawa",  dała Sejmowi władzę  zwierzchnią nad Trybunałem Konstytucyjnym, bo nie kto inny tylko Sejm  jest władny uchwalać ustawy.   -    Sejm jest reprezentacją Narodu.  

 
Spór Rzeplińskiego z PiS nie jest sporem konstytucyjnym, to spór kompetencyjny między Trybunałem Konstytucyjnym i Sejmem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.  /  To próba zastąpienia władzy Sejmu, czyli większości parlamentarnej, władzą sądową TK  >>> https://zonacezara.blogspot.com/2016/03/spor-rzeplinskiego-z-pis-to-spor.html
 
image
 
image
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz