17.03.2016 / TelewizjaRepublika.pl:  Do niezwykle emocjonalnej wymiany zdań doszło w programie "W Punkt" pomiędzy prowadzącą Katarzyną Gójską-Hejke, a prezesem Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzejem Rzeplińskim.   >>   http://telewizjarepublika.pl/burzliwa-dyskusja-w-studiu-prof-rzeplinski-zna-pani-odrobine-historii-nie-zna-pani-jestesmy-w-piaskownicy-to-nie-rozmowa,30940.html
 
Prezes Trybunału Konstytucyjnego stwierdził, że każda ustawa uchwalona przez Sejm, która została przegłosowana w Senacie i podpisana przez prezydenta jest konstytucyjna. Według niego, nie można nawet mówić o domniemaniu konstytucyjności, ponieważ o domniemaniu mówimy wtedy, kiedy jakiś podmiot stawia zarzut.
 
-  przypomnijmy, "Ustawa PiS o Trybunale Konstytucyjnym" została zakwestionowana min. przez Platformę Obywatelską.
 
Katarzyna Gójska-Hejke zapytała w programie, dlaczego więc nowelizacja ustawy o TK przegłosowana przez obecny parlament nie została uwzględniona. – To była wyjątkowa ustawa. Jej nieukrywanym celem, o czym była mowa wprost podczas debaty w pierwszym czytaniu, było realne pozbawienie TK orzekania w sposób właściwy dla organu władzy sądowniczej – ocenił prezes TK
 
- pytany o to, skąd o tym wiedział, skoro jak zarządził sam sędzia Rzepliński grubo przed jej "zbadaniem" przez Trybunał Konstytucyjny, on sam i TK ustawy autorstwa PiS nie "widzi", tak jakby jej nie było. Pytany o podstawę prawną niezastosowania się do "Ustawy PiS o TK", poza swoim domniemaniem, takiej podstawy prawnej nie podał.
 
Prof. Andrzej Rzepliński powiedział również, że pełen skład TK, to dwunastu sędziów. Jak dodał, ten pełen skład jednomyślnie podjął decyzję o zwróceniu się do prezesa TK o rozpoznanie sprawy. Według niego, nikt nie może w państwie prawnym pozbawić TK prawa do orzekania.
 
- powyższe nie uwzględnia "Ustawy PiS o TK", odnosi się do wcześniejszych ustaw, w tym do "Ustawy PO o Trybunale Konstytucyjnym" z 25 czerwca 2015 roku.
 
Prof. Rzepliński stwierdził, że w jego ocenie nowelizacja ustawy o TK została tak pomyślana, aby TK nie mógł się nią zająć.
 
-  odmiennego zdania był Jarosław Kaczyński. Po opublikowaniu raportu Komisji Weneckiej stwierdził, że gdyby Trybunał Konstytucyjny wziął się do roboty, w czerwcu mógłby orzec w/s "Ustawy PiS o TK" zgodnie z trybem przewidzianym w tej ustawie.
 
 
<>
 


Stefan Niesiołowski dla Al-Dżaziry z prywatnego bunkra [ VIDEO-NEWS! ]        
Stefan przedawkował szczaw i w pustym łbie zamiast mózgu ma małą mirabelkę
 
 
image
 
image
 
Karolina Gawlik, Onet: Czy Prawo i Sprawiedliwość dokonuje zamachu stanu?
 
Prof. Marek Bankowicz:  Zamach stanu to obalenie istniejącej władzy i zastąpienie jej inną, czyli skutkuje zmianą podmiotu rządzącego w państwie. Jeśli określone ugrupowanie sprawuje już rządy, to samo siebie obalić nie może.
 
Tymczasem słyszymy to określenie w Sejmie i na protestach, widzimy na okładkach gazet.
 
Jest to bardzo poważny błąd, który wynika z niewiedzy. Ci, którzy posługują się tą kategorią dla opisu obecnej sytuacji politycznej w Polsce, nie wiedzą, co to pojęcie oznacza, więc posługują się pewnymi odczuciami, intuicjami, wiedzą potoczną.

W związku z tym, jeśli krytycznie oceniają posunięcia rządzącej ekipy politycznej, to pojawia im się skojarzenie, że ta dokonuje zamachu stanu. Ale przecież zamach stanu to zjawisko dotyczące sposobu przejmowania władzy, a nie prowadzenia sporu politycznego. Władza jest przechwytywana w sposób nielegalny, a zmiana dokonuje się z użyciem przemocy albo przy groźbie jej zastosowania.    Wszystko dokonuje się błyskawicznie i poprzedzone jest spiskiem lub konspiracją.  /  Link do ciągu dalszego notki >> http://zonacezara.blogspot.com/2016/03/kto-w-polsce-dokonuje-zamachu-stanu-pis.html  

 25 czerwca 2015 roku koalicja PO-PSL, przy współudziale sędziów Trybunału Konstytucyjnego, stworzyła projekt, i uchwaliła nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym dającą temu Trybunałowi praktycznie niczym nieograniczoną władzę w przyszłości, kiedy, jak się spodziewano, koalicja PO-PSL przegra wybory, i nie będzie już mogła rządzić Polską.
 
9 marca 2016 roku Trybunał Konstytucyjny bezprawnie, w tzw. wyroku, ogłosił, że ustawa o Trybunale Konstytucyjnym uchwalona w Sejmie przez większość parlamentarną PiS jest niekonstytucyjna, a konstytucyjna jest wcześniejsza ustawa o Trybunale Konstytucyjnym uchwalona przez byłą koalicję PO-PSL.
 
Mija 11 dni od tego haniebnego "trybunalskiego rokoszu", czyli wypowiedzenia posłuszeństwa Sejmowi Najjaśniejszej Rzeczypospolitej przez Trybunał Konstytucyjny, ... i nic się nie dzieje! - Opieszałość Naczelnika Państwa i Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest powalająca, ... ścina z nóg! >>  http://zonacezara.blogspot.com/2016/03/opieszaosc-naczelnika-panstwa-i-sejmu.html
 
image
 
Spór Rzeplińskiego z PiS nie jest sporem konstytucyjnym, to spór kompetencyjny między Trybunałem Konstytucyjnym i Sejmem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.  /  To próba zastąpienia władzy Sejmu, czyli większości parlamentarnej, władzą sądową TK  >>> https://zonacezara.blogspot.com/2016/03/spor-rzeplinskiego-z-pis-to-spor.html
      
 
Konstytucja "Art. 197:  Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa."

Konstytucja, mówiąc że    "Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed  Trybunałem określa ustawa",  dała Sejmowi władzę  zwierzchnią nad Trybunałem Konstytucyjnym, bo nie kto inny tylko Sejm  jest władny uchwalać ustawy.   -    Sejm jest reprezentacją Narodu.  

      
Quo Vadis Domine, Dokąd zmierzasz Panie?  - Nie pytaj świata dokąd zmierza, Bo nie daj Boże prawdę powie. Miast pytać, z paciorków pacierza,  Ułóż modlitwę za jej zdrowie. Co ma przeminąć, to przeminie ... A co ma zranić do krwi zrani   ...  -  Piotr rzekł: Quo Vadis Domine, ... dokąd zmierzasz Panie?  >>>  http://zonacezara.blogspot.com/2015/05/zc-zona-cezara.html
 
"BÓG - HONOR - OJCZYZNA   -   MĄDROŚĆ - WIARA i POTĘGA"
 
image
 
image
 
image
 
.....