image
 
"Przystępuję do tworzenia oddziałów obrońców Warszawy! 
 
Pierwszy oddział ma być gotów .?. , niezwłocznie! Musimy natychmiast pokazać, że Warszawa ma swoich żołnierzy! Swoich Warszawiaków! Którzy z bronią w ręku staną, choćby dzisiaj, w tej chwili, choćby za godzinę, za dwie i bić się będą za Warszawę i za Ojczyznę! OBYWATELE! Wzywam 6-ciuset młodych ludzi, którzy chcą niezwłocznie wziąć w rękę karabin i bić się! Bić się na śmierć do upadłego! Chcę 6-ciuset młodych, odważnych ludzi, zdecydowanych umrzeć za Warszawę i za Ojczyznę OBYWATELE! MELDUJCIE SIĘ! 
 
Ci, którzy są zdecydowani na to, natychmiast, niezwłocznie, w tej chwili, a raczej za pół godziny. Za pół godziny, porucznik Kępski z mojego ramienia, stać będzie przed Pałacem Mostowskich i będzie przyjmować tych ochotników. /.../ A więc, za chwilę pokażę sie przed Pałacem Mostowskim i proszę o 6-ciuset młodych ludzi. Obywayele! Jak dotąd nigdy się nie zawiodłem na swoich wezwaniach i nie zawiodę się i teraz. / ... / Wierzę, że tych pierwszych 6-ciuset żołnierzy pójdzie na posterunki, których nie opuści, aż zniszczy wroga. Wierzę, że ten "Pierwszy Oddział Warszawy" będzie sztandarowym, doborowym oddziałem prawdziwych naszych obywateli Warszawiaków. .
 
OBYWATELE ! WRÓG NIE JEST SILNY ! WRÓG JEST SŁABY ! WRÓG JEST HANIEBNY! 

I tego wroga my pokonamy! My Warszawiacy wystawimy bataliony walczące, które .. Warszawę obronią! Obywatele, za pół godziny, za pół godziny przed Pałacem Mostowskich, muszę mieć szejset zdrowych młodych ludzi, pragnących bić się za Warszawę i Ojczyznę! ..A więc, do widzenia za chwilę... " .. przy urnach Wyborczych!-  12.09.1939 /Stefan Starzyński , prezydent Warszawy.
 

Październik'15

"Współczesnemu Wyklętęmu!"
Żołnierzowi Zony Cezara,
świetnej pamięci
Józefowi Pisuckiemu ps. "Ziut"
wrzuconemu w kazamaty lochu Cytadeli 24
człowiekowi, który bystrością swego umysłu
biało-czerwoną zawiesił flagę
na iglicy Pałacu imienia Stalina!
Czynem swym, jak "Cud nad Wisłą"
gestem wielkim, prostym zarazem,
majestat burząc komunizmu!
 
Październik 2015!
25-tego wczesnym rankiem
atakiem na Pałac Kultury,
bój rozstrzygniemy o Warszawę!
 
Wysoko nad miastem niezwyciężonym
na iglicy Pałacu Kultury,
niczym na okrętu maszcie,
ku chwale Powstańców Warszawy
biało-czerwoną wywiesimy flagę!
Zrobimy to nad Pałacem który,
"O paradoksie historii!",
bohaterskim mieszkańcom
jako symbol ufundował
sam Józef Wisarionowicz Stalin.
Ufundował pomnik męstwa i chwały,
Współczesnych Powstańców Warszawy!
Tak nam dopomóż Bóg!
Amen!
 
image
 
* Może warto zaskoczyć przeciwnika "pomnikiem w łeb",  ...  i zaproponować Kopacz, żeby zamiast "Muzeów na wierzbie" dała Polakom "Muzeum Historii Polski" , .... w budynku o którym marzyli obrońcy Warszawy?
 
"Wieża Niepodległości" im. Stefana Starzyńskiego, Prezydenta Warszawy
 
"Wieża Niepodległości" im. Stefana Starzyńskiego, Prezydenta Warszawy  /  Wikipedia:   Mało znany jest fakt, że przed II wojną światową architekt Juliusz Nagórski zaprojektował i zaprezentował w Muzeum Narodowym prezydentowi Ignacemu Mościckiemu i prezydentowi miasta Stefanowi Starzyńskiemu projekt dwustumetrowego wieżowca art deco (z nadajnikiem radiowym na szczycie)  o nazwie  „Wieża Niepodległości" , łudząco podobnego do powojennego Pałacu Kultury i Nauki.  -  Przeznaczono dla niej miejsce na dzisiejszym rondzie Waszyngtona. Prezydent Stefan Starzyński / Na makiecie "Wieża Niepodległości" >>>   http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_1-U-8484-2.jpg