image
image
 
image
 
Od dnia zakończenia II tury Wyborów Prezydenta 2015 z zaciekawieniem obserwuję "obłęd" portalu Newsweek.pl Tomasza Lisa objawiający się próbą ukrycia preferencji politycznych jego czytelników, a zarazem potrzebą przeprowadzania SOND, w celu poznania tych preferencji.

Ostatnie badanie tych preferencji (tabela wyżej), wykonano 08.08.2015 r. w artykule   Newsweek.pl "Jarosław Kaczyński ruszy w teren"  http://polska.newsweek.pl/kampania-wyborcza-pis-jaroslaw-kaczynski-w-terenie,artykuly,368263,1.html
 
Chyba niktnie wierzy w to co widzi w sondzie wyżej, ja też nie. /  Uważam że 17,86% ma PO, a 51,47% ma PiS.  -   Nie to jest jednak najważniejsze  
 
 Co warto jednak zauważyć to to, że wynik w powyższej tabeli uświadamia nam,  jak łatwo "wajchę rurki" ze spływającymi głosami przełączyć z partii na którą naprawdę oddawane są glosy, na patrię którą chciało by się aby wygrała. 

I za to należy podziękować portalowi Tomasza Lisa, ... bo takiej samej operacji możemy być świadkami 25 października.  -  To samo dotyczy wyniku NowoczesnaPL i Ruchu Kukiza.  
 
Niżej "screenshoty" sond z Wyborów Prezydenta 2015. /  Sugeruję zastanowić się nad minami PKW zmomentu ogłaszania przedłużenia ciszy wyborczej do godz. 22:30 w relacji do wyników Andrzeja dudy (zawierających się w błędzie statystycznym), ... i wyniku Bronisława Komorowskiego, który od "standardowego" błędu statystycznego zasadniczo odbiega.
 
Nie będę się domyślał, stwierdzę: 
 
Tak jak w 2010 roku Bronisławowi Komorowskiemu "napompowano" wygraną , tak zapewne (dla zmylenia wyborców) napompowano mu przegraną w roku 2015.
 
Pytaniem jest:  Czy pozwolimyim na takie pompowanie w Wyborach do Sejmu 2015?

Dlatego ponawiam, i przypominam pomysł przeprowadzenia Prawyborów 2015
 
image
image

Przed II turą
 
image
 
Wyniki z dnia II tury
 
image
 
image
 
Wyniki po wyborze Andrzeja Dudy
 
image
 
sz
 
image
o