Temu, kto prezydentowi Andrzejowi Dudzie sugeruje wizytę w Nowym Jorku, uważnie bym się przyjrzał, a najlepiej profilaktycznie, kazałbym go "dyplomatycznie rozstrzelać" na samym środeczku Krakowskiego Rynku.
 
Dlaczego? / Obawiam się, że ktoś chce wmanewrować prezydenta Andrzeja Dudę tak, że tymi światowymi liderami, których Andrzej Duda spotka w Nowym Jorku, to będą "światowi liderzy w farmułkach".  -  Jeśli tak będzie, to ta jedna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy wykończy szanse PiS w wyborach i szanse Andrzeja Dudy na reelekcję w wyborach za 5 lat.

Nowy Jork jedną z pierwszych wizyt zagranicznych Andrzeja Dudy?

11.06.2015 / Gazeta.pl:Bezpieczeństwo na Wschodzie oraz stosunki polsko-amerykańskie były głównymi tematami dzisiejszego spotkania Andrzeja Dudy z Jebem Bushem - poinformował Krzysztof Szczerski. Prezydent elekt spotkał się też z amerykańskim ambasadorem w Warszawie. / ... /  który przekazał mu osobisty list od prezydenta Obamy.

Wydaje się, że ten dialog polsko-amerykański będzie bardzo intensywny w następnych miesiącach i w pierwszych miesiącach prezydentury Andrzeja Dudy. Pan prezydent będzie podnosił każdy temat, który spowodowałby zbliżenie społeczne Polaków i Amerykanów. /.../
 
Jedna z pierwszych wizyt (prezydenta Andrzeja Dudy) będzie obejmowała Nowy Jork i Zgromadzenie Ogólne ONZ, to już w drugiej połowie września. To oznacza bardzo wiele wielostronnych kontaktów na poziomie globalnym.  /.../ wizyta Andrzeja Dudy w Nowym Jorku będzie też obfitowała w dwustronne spotkania z ważnymi politykami.
 
Komentarz:  W innym miejscu tych "ważnych polityków" nazwano "światowymi liderami".
Obawiam się, że wmanewrują Andrzeja Dudę tak, że tymi światowymi liderami, których Andrzej Duda spotka w Nowym Jorku, to będą "światowi liderzy w farmułkach",

- Czyli tak jak jak na nagraniu YouTube niżej od 5 minuty.
 
Jeśli do wizyty w Nowym Jorku dojdzie,  sugerowałbym wstrzemięźliwość w "żarciu koszernego mięsa", bo może się skończyć "filosemicką sraczką" i okrzyknięciem zdrajcą, ... tak jak przydarzyło się to Donaldowi Tuskowi podczas jego pierwszej wizyty w Nowym Jorku w 2008 roku.
Pierwsze wizyty Andrzeja Dudy mogą zaważyć na wizerunku Prezydenta w Polsce, ewentualnej jego reelekcji, ... a w przypadku PiS, na wyniku w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu 2015. -  Dlatego na miejscu Prezydenta byłbym bardzo rozważny z kim się spotyka na początku. -  Spotkania z "liderami w jarmułkach" nie są wskazane.
 
- Polacy patrzą i oceniają, a błędy, uległość  i spoufalanie się z lobbystami z Izraela będą "kosztować", ... tak jak "kosztowały" prezydenta i Platformę.
 
Prezydent Andrzej Duda najpierw powinien udać się na Litwę, czyli kontynuować to, co w swojej przedostatniej wizycie robił śp. Prezydent Lech Kaczyński.  
 
Na rozmowy se "światowymi liderami" przyjdzie właściwy czas. Z tymi w jarmułkach też, ... bo naprawdę wiele trzeba sobie wyjaśnić.

*** Materiał filmowy polonijna TVAntenna
 
 
01.06.2015 / GreenPoint.pl:  Proizraelskie lobby zaczęło działalność w Sejmie
 
Polska ma w obrębie swoich władz oficjalne proizraelskie lobby. Na jej inaugurację przyjechała do sejmu delegacja Świądowego Kongresu Żydów razem z członkami Israel Allies Foundation. W poniedziałek w sejmie doszło do pierwszego spotkania grupy, którą kierował będzie poseł Dziedziczak.
 
W jej skład weszli zarówno posłowie opozycji jak i koalicji rządowej, między innymi poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Szczerba, który jest członkiem sejmowej komisji spraw zagranicznych.
 
W czasie spotkania z delegatami z Izraela podkreślano znaczenie jakie mają wzajemne stosunki obu państw. http://www.greenpointpl.com/proizraelskie-lobby-zaczelo-dzialalnosc-w-sejmie/
 
image
 
Co ciekawe swoją "obecnością na zdjęciu wyżej" nie chwalił się na swojej oficjalnej stronie internetowej poseł Jan Dziedziczak (PiS). Swoją obecnością na spotkaniu Europejskiego Parlamentu Żydowskiego w 2013 r. http://www.ejp.eu/events/ejp-gathers-poland-its-general-assembly  nie chwalił się również na swojej oficjalnej stronie poseł Jarosław Sellin (PiS), którego z uwagi na rolę jaką mu powierzono w filmie PREZYDENT, typowałem na kandydata PiS w wybrach Prezydenta 2015.
 
Jarosława Sellina znamy ze sławnego YouTube "Prezydent Duda ratuje hostię".  Siedzi na krześle obok prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. - Czyżby "jacyś tajni lobbyści" w przededniu przejęcia urzędu przez Andrzeja Dudę opanowywali "ucho prezydenta-elekta", tak samo jak opanowali "Pałac Lecha"?
 
image
 
Roman Dmowski, umysł jak najpoważniejszy i najlepszy u nas znawca spraw międzynarodowych, donosi co następuje:
 
„Najnowszy plan, który bodaj od dwóch z górą lat (od roku 1929) został uznany za najrealniejszy w kołach żydowskich na Zachodzie, jest w porównaniu ze wszystkimi dotychczasowymi wprost gigantyczny. Obejmuje on stworzenie szerokiego pasa od Bałtyku do Morza Czarnego po obu stronach Dniepru, z ludnością rolniczą żydowską, stanowiącą na początek 25% ogółu. Ziemie wchodzące w skład tego pasa, należą dziś do Polski, Litwy kowieńskiej, do Rosji, Ukrainy i Białorusi sowieckiej. Temu, zdaje się, zawdzięcza nasze Polesie, że w ostatnich czasach tak wiele interesowano się ze strony żydowskiej jego osuszeniem"
 
Zadajmy, .. odpowiedzmy sobie na pytanie, czy:
 
„Najnowszy plan, który bodaj od dwóch z górą lat (od roku 1929) został uznany za najrealniejszy w kołach żydowskich na Zachodzie, jest w porównaniu ze wszystkimi dotychczasowymi wprost gigantyczny" ... czyli to, o czym pisał w Roman Dmowski około 1931 widzimy  wyżej,  na mapie w Muzeum POLIN?
 
Myślę, że gdyby się przyjrzeć i porównać doszlibyśmy do wniosku, że mapa wyżej jest podobna do mapy projektu JUDEOPOLONIA sprzed 100 lat, ... albo współczesnego planu budowy "Międzymorza", ... przynajmniej ideowo opartego na tym sprzed 100 lat.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, anie wiedział, to powinien zwrócić uwagę na symbolikę wybudowanego największe w Polsce, jśli nie Europie, Muzeum POLIN. "Fale" bryły budynku symbolizują przejście przez Morze Czerwone, ucieczkę z Egiptu. -Pytaniem pozostaje dlaczego, ... i dokąd mieliby uciekać współcześni Żydzi z Izraela?
 
Na pytanie "Dlaczego?", odpowiadają łatwe do odnalezienia słowa premiera Izraela Netanjahu:"jesteśmy jedynym krajem, któremu grozi zagłada".- Na pytanie "Dokąd mieli by uciekać izraelscy Żydzi?" odpowiadają słowa„NASZYM JERUZALEM BĘDZIE POLSKA” zawarte w książce JUDEOPOLONIA  http://niezaleznemediapodlasia.pl/judeopolonia-zbrodnia-na-narodzie-polskim/
 
Gdyby ktoś miał wątpliwości jakiego typu miałaby to być ucieczka, niech jeszcze raz obejrzy wizytę Tuska w Nowym Jorku , wsłuchując się we wszystkie wypowiedziane w relacji słowa. - Jeśli nic nie zauważy, to przetłumaczę słowa z ostatniego zdjęcia przedstawiającego Muzeum POLIN poniżej:
Jerusalem Post:"City council plans to erect monument in question near museum of Polish Jews; could infinge on memory of murdered Jews / Rada Miasta (Warszawy) planuje wybudować pomnik w pobliżu Muzeum Żydów Polskich ; To może naruszać pamięć pomordowanych Żydów" - chodzi o pomnik poświęcony pamięci Polaków ratujących Żydów podczas Holokaustu.
 
Ktoś powie, że Żydzi mieli prawo decydować. / Odpowiem tak, ale co z pomnikiem Smoleńska? - Warto tu znać jedną zasadę; Pomniki budują sobie zwycięzcy. Żydzi czują sie w polsce zwycięscami, stąd to monumentalne Muzeum POLIN, na miarę Pałacu Kultury i Nauki, stąd problem z pomnikiem poległych w zamachu w Smoleńsku. resztę dopowiedzcie sobie sami. -  Ktoś myśli że jest okupantem, tylko nam trudno sobie uzmysłowić, że byliśmy (do 24 maja) narodem okupowanym. / Nie zapominajmy jednak, wojna trwa!
 
image
o
image
 
POLIN MUSEUM - A SYMBOL OF JEWISH REBIRTH
 
image
o