sobota, 20 czerwca 2015

Program PO na początku września. Przedterminowe wybory też?

Nie później niż 45 dni po samorozwiązaniu się Sejmu organizowane są przedterminowe wybory. / Komorowski powiedział, że to on wyznaczy termin wyborów. Referendum w sprawie JOW-ów, przypada prawie że 45 dni po zakończeniu kadencji Prezydenta.
 
Czy referendum i jego termin wyznaczony na początek września wyznaczono po to, aby Kukiz już teraz mógł organizować "Komitety Referendalne", które po samorozwiązaniu się Sejmu zmienią się z automatu w "Komitety Wyborcze Ruchu Kukiza"?
 
Fot. PAP/Leszek Szymański
 
20.06.2015 wPolityce.pl: Kopacz powiedziała, że do wyborów Platforma „zbierze wszystkie projekty i pomysły, z którymi chce wyjść do Polaków, by prosić ich o poparcie w nadchodzących wyborach.
Zaprezentujemy je po kompletnym przygotowaniu programu i będzie to niewątpliwie początek września 
Jeśli doszłoby do samorozwiązania Sejmu i przedterminowych wyborów w okolicy 6 września, to by oznaczało, że prezydent Komorowski decyzją o referendum ws. JOW ułatwia Kukizowi (i prawdopodobnie sobie) w budowie "Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Bronkiem", ... czyli całkiem nowej "Parti Prezydenckiej", niezależnej od Platformy.

image
 
18.06.2013 TVN24.pl / Donald Tusk: Ja od samego początku byłem temu przeciny, i muszę, chciałbym przypomnieć, że  Platforma powstawała między innymi w odruchu niechęci wobec tego typu rozwiązań. I ja nie widzę żadnego powodu, żeby sądzić że partie polityczne wtedy kiedy będą żyły ze składek i darowizn zachowywały się groźniej niż w tej chwili"    >>>    http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tusk-chce-zakazu-finansowania-partii-z-budzetu-panstwa,333768.html

Pamiętajmy: Oryginalnie, JOW-y to też nigdy niezrealizowany pomysł Platformy.
 
Paweł Kukiz 2 godz.
 
PO i PiS zwołały dziś za nasze pieniądze wielkie partyjniackie imprezy. Zapłaciliśmy za wypasione sceny, światła, hostessy i autokary zwożące ludzi z całej Polski. Usłyszeliśmy o kolejnych roszadach personalnych w ramach partyjnych oligarchii. Jak zwykle obiecanki programowe, tylko co my obywatele z tego mamy? Już we wrześniu możemy... zdecydować czy będą się dalej bawić za nasze pieniądze. Dlatego jest tak ważne, żebyśmy wygrali referendum, wprowadzili JOWy i znieśli finansowanie partii politycznych z budżetu. Polska partyjniacka, czy Polska wolnych obywateli? To czy na jesieni zmienimy ten chory system zależy wyłącznie od Was! Walczymy!
 
image

11.05.2016 wPolityce.pl: Kandydat na prezydenta nie ukrywał swojego wzruszenia również następnego dnia.
Kukiz: Nie jestem w stanie odpisywać na wiadomości - wybaczcie! Spałem 3 godziny Emotikon smile. Mimo zmęczenia emocje nie pozwalały zasnąć. No i Obowiązek... Nie potrafię teraz odpoczywać. Cały czas trwa walka. Nie możemy ABSOLUTNIE zatracić ognia. Do jesieni jest bardzo mało czasu. Im większą zbudujemy siłę tym szybciej zmienimy Konstytucję. Za grosz  nie ufam zawodowym politykom. Teraz czytam, że prezydent Komorowski od zawsze jest zwolennikiem JOW-ów Emotikon smile ... Śmiech Emotikon smile ... Wkrótce opublikuje nasze petycje do prezydenta.* Jakos wówczas nie był zmianą ordynacji wyborczej szczególnie zainteresowany. Nie wierzcie w te referenda. To ściema i granie na czas. Lep. W ciągu 2-3 dni zamieszczę parę postów i krok po kroku wytłumaczę Wam jak oni mając całkowitą świadomość ZEROWEGO wpływu referendum na zmianę ordynacji manipulują naszymi emocjami. Dobrego Dnia, Przyjaciele i jeszcze raz BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!!! Za to, że jesteście" - ... czytamy w poście Kukiza. 
*Komentarz: To czerwonym, to jest zapowiedź współpracy z Komorowskim.
Wakacje. Przyspieszenie w lipcu, ... i Wybory 13 września?
Paweł Kukiz14 czerwca o 13:46·
Jeśli ktoś lubi bajki i literaturę fantasy to polecam link do przeczytania Emotikon smile . Pan żurnalista wie już, z kim Kukiz pójdzie do wyborów i kto jest "człowiekiem Kukiza" Emotikon smile
I dobrze. Niech wie Emotikon smile. System będzie robić teraz wszystko by nas dyskredytować. To było oczywiste i do przewidzenia.
O jednym musicie wiedzieć, drogi Systemie : co innego Komitety Referendalne a co innego nasze przyszłe Listy Wyborcze.
W przypadku Komitetów Referendalnych jest mi absolutnie obojętne czy moim nazwiskiem posługują się środowiska "Samoobrony", kółka wędkarskie, pan Jagiełło, Stokłosa, prawica, lewica, centrum, czarni, zieloni, czerwoni czy różowi....
Najważniejsze bowiem jest to, by jak najwięcej środowisk przyprowadziło swoich zwolenników do urn referendalnych. Najważniejsze jest to, by przekroczyć zaporowy próg frekwencyjny, zaporowe 50% liczby obywateli. Bo tylko wówczas- po przekroczeniu tego progu- referendum będzie uznane za wiążące.
I tutaj WSZYSCY- absolutnie wszyscy - mogą posługiwać się moim nazwiskiem, jeśli tylko uważają, że pomoże im to w zdobyciu większej liczby zwolenników referendum.
Jeśli jednak chodzi o Listy Wyborcze, to proszę pamiętać, że ustalane one będą ZESPOŁOWO a ich podstawowym wyróżnikiem ma być TRANSPARENTNOŚĆ- czyli przejrzystość i czystość.
Będą one (i już są) ustalane wspólnie - przez KoLibra i wywodzących się z KoLibra środowisk , Ruch JOW-owski, stowarzyszenia walczące o podmiotowość obywateli, środowiska pracodawców, którym bliskie są idee Centrum A. Smitha i obrońców praw pracowniczych. Podkreślam- obrońców praw PRACOWNICZYCH a nie swoich własnych stołków, które sobie wymościli pozorowaniem walki o interes pracownika.
 
Naszą wspólną sprawę musi cechować ETYKA a w związku z tym nie będzie miejsca na listach wyborczych dla tych, którzy ponad Polskę, dobro Wspólnoty, przekładają swój partykularny interes - chęć objęcia urzędu dla pieniędzy czy "władzę dla władzy".
 
Przyjąłem na siebie rolę pełnomocnika wyborczego właśnie po to by jak najbardziej zminimalizować prawdopodobieństwo "wkręcenia się" na listy osób nieczytelnych, niejasnych, "szemranych"....
To strasznie odpowiedzialne zadanie ale musiałem wziąć je na siebie bo to w koncu właśnie ja odpowiadam własną głową za efekt walki z NIEETYCZNYM Systemem. Walki, którą podjałem kilka lat temu i którą zamierzam wygrać z Waszą pomocą.
 
Już w przyszłym tygodniu podam Wam adres strony internetowej, nad którą kończymy pracę i na której znajdziecie wszystkie podstawowe informacje dotyczace naszej wspólnej walki o wolną Polskę.
Znajdziecie na niej m.in. nazwiska 16 osób-reprezentantów naszej sprawy. Po jednej na województwo. A Panu Żurnaliście życzę powodzenia w szukaniu wśród nich "ludzi Kukiza". Tych, których wymienił w swoim "rzetelnym" , newsweekowym artykule Emotikon smile
Miłego Wieczoru Emotikon smile
<>
Deklaracja Prezydenta / Data mającego się odbyć referendum ws. JOW-ów, ustalona przez prezydenta na dzień 6 września 2015 roku.
Myślę, że kluczem, ... i "namacalnym" punktem zaczepienia do zrozumienia tego co się w polskiej polityce działo, i najprawdobniej wkrótce wydarzy są właśnie słowa Kukiza:
Wkrótce opublikuje nasze petycje do prezydenta.*
Słowa te wskazują raczej jednoznacznie że po głowie nie chodzi Kukizowi, "nowa jakość", tylko przebranie starego systemu w "nowe szaty".  -  Uważam, jak już napisałem w innej notce wcześniej, KUKIZ JEST KONIEM TROJAŃSKIM, ... i myślę, że wkrótce nam to Kukiz z Komorowskim udowodnią.
- Dlaczego tak sądzę? / Odpowedź jest prosta: Ci Panowie się nawzajem uzupełniają, a ich celem jest stworzenie z sukcesem nowej partii pod szyldem "KUKIZ BAND"
 
"Dowody":
a) jak wskazują słowa Kukiza, chciał złożyć propozycję współpracy Komorowskiemu, nie słychać o propozycji współpracy z PiS i Andrzejem Dudą
 
b) inicjatywa referendum ws. JOW-ów
 
c) 6, lub 13 września przypada około 45 po zakończeniu kadencji prezydenta. Czy termin referendum o JOW-ach ustalono na 6 września, aby Komorowski mógł zarządzić w sierpniu przedterminowe Wybory do Sejmu na ten sam dzień?
 
Jeśli przed zakończeniem kadenji Komorowskiego uzgodni On z PO-PSL samorozwiązanie Sejmu, to wyjdzie tak, żę "KUKIZ BAND" już teraz organizuje struktury wyborcze (możliwe, że z pomocą "systemu"), a PiS tymczasem jest na wakacjach do 6 sierpnia, co daje przewagę Kukizowi.
 
Kukiz nie mógł poprzeć Komorowskiego w wyborach, bo nic by mu to nie dało, ale poparcie Komorowskiego dla "Referendalnych Komitetów Wyborczych" Kukiza, może stworzyć sytuację 20% Kukiza + 40% Komorowskiego = POKUKIZ-BIS Komorowskiego.
 
Do tego, gdyby doszło do wyborów 13 września z powodu samoroawiązania się Sejmu, ewentualny korzystny dla PiS efekt ogłoszenia "ANEKSU WSI" może nie wchodzić w grę, szczególnie, gdyby PO udałoby się odwlecz z jakiegoś powodu zaprzysiężenie Dudy na prezydenta, np. z powody tworzonej właśnie afery z asystentami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz