6 sierpnia br. w stołecznym kościele wizytek na Krakowskim Przedmieściu zostanie odprawiona Msza Św. "w intencji Bronisława Komorowskiego i jego Małżonki, sprawowana w podziękowaniu za jego służbę narodowi i o Boże Błogosławieństwo na przyszłość dla całej prezydenckiej rodziny". Taką informację 22 lipca podała Katolicka Agencja Informacyjna. Inne media pisały, że odprawi je sam gospodarz archidiecezji warszawskiej, abp. Kazimierz Nycz. Kuria szybko te doniesienia zdementowała.
1. Archidiecezja Warszawska nie jest inicjatorem Mszy św. w intencji ustępującego prezydenta Komorowskiego. Msza została zamówiona w jednym z warszawskich kościołów przez grupę wiernych. Nieprawdą jest informacja, że będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
2. Mszą św., którą 6 sierpnia współorganizuje Archidiecezja Warszawska, razem z nowo powstającą Kancelarią Prezydenta, jest Msza inaugurująca prezydenturę prezydenta elekta Andrzeja Dudy.
3. Każdy wierny może zamówić Mszę św. w ważnej dla siebie intencji. Każdy ksiądz ma obowiązek zamawianą intencję przyjąć. Istotne jest, by ksiądz przyjmujący intencję i celebrujący Mszę św., odpowiednio i poprawnie pod względem teologicznym ją sformułował.
4. Kościół, poprzez oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski, jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie kontrowersyjnych – z punktu widzenia doktryny Kościoła – decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego. To stanowisko podzielają wszyscy polscy biskupi, łącznie z Arcybiskupem Warszawskim
- napisał ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy abp Nycza i Archidiecezji Warszawskiej.
Okazuje się również, że mimo, iż "grupa wiernych", która wyszła z inicjatywą odprawienia Mszy Św. za Bronisława i Annę Komorowskich w dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta - chciała by była to msza "dziękczynna", to intencja zaaprobowana przez gospodarza kościoła nie zawiera żadnego podziękowania, / ... /  prawdziwa intencja Mszy św. za prezydenta brzmi: „Za Bronisława Komorowskiego, jego małżonkę Annę i całą ich rodzinę”.  / ŹRÓDŁO: Niezalezna.pl
 
No cóż, może to powinna być msza o nawrócenie? Bo dziękować Bogu, ...  za co?
 
image
 
Flagi przed "Synagogą": Izraelska w środku, po bokach polska, i ... czerwono - złota? / Czy nie powinno być tak, że najważniejsza flaga w Polsce, czyli "biało-czerwona" powinna być w środku? - jak widać, mniejszość ma inną skalę ważności.
 
 
image
 
image
image
 
Osłów i cymbałów nie wolno wybierać do Sejmu, ... Żydów też nie!