"Marsz PiSudczyków", Platforma, ... i horror Joanny Muchy: Brrr ... . Czy te oczy mogą kłamać?
"Drodzy Polacy, PiS mówi wam "znajdziemy na was haka", PiS mówi wam "jeśli myślisz, że jesteś uczciwy, to my będziemy myśleli, to co będziemy chcieli i jeśli nie będziesz podzielał naszej wizji państwa, to paragraf na ciebie się znajdzie, nawet jeśli uważasz się za uczciwego obywatela Polski, to haka na każdego można znaleźć" -  mówiła w czwartek rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha.
TVP w swoim programie publicystycznym "Woronicza 17" wyemitowała materiał na ten temat. Słowom i wystąpieniu Muchy towarzyszyła muzyka grozy.


Czytelnikom mniej zorientowanym w temacie podsuwam pewną ciekawostkę: otóż już w styczniu 1945 roku w Berlinie powstał zamysł  ...
"Nasi okupanci osiągnęli kolejny „level”
<>
Kilkadziesiąt minut wcześniej przed wydarzeniami na Marszu Niepodległości w Warszawie premier Donald Tusk przebywając w Kosowie wygłosił dość osobliwe przemówienie.


Donald Tusk, Kosowo 12.11.2012 / Święto Niepodległości: Czy wygłaszając to przemówienie premier wiedział co wydarzy się "za chwilę" w Warszawie?
 
 
"PAŹDZIERNIK 2015"
 
Syrenę na Mieście słychać! Do urn! Godzina "W" się zbliża!
<>
Warszawscy Kibice! 
Chłopcy i dziewczęta! 
Jak Lwowskim Orlętom,
Bóg daje Wam siłę. Honor, walczyć każe.
Ojczyzna, jak "Legiony" Was wzywa! 
"Do broni" Kibice! Siłę pokażcie!
<>
Nie śpijcie młodzi Rycerze!
Na odsiecz śpieszcie Warszawie!
Waleczność pokażcie, hart ducha!
Syrenę na Mieście słychać!
Do urn! To wasz sygnał Was wzywa
Godzina "W" wybiła!
<>

Dowody jak karabin, bierzcie do ręki!
Trampki na nogi wkładajcie!
Tak jak wtedy, na ramię,
biało czerwone wkładajcie wstęgi!
<> 
Do urn! Do boju ruszajcie Orlęta!
Dziś już! Teraz!Ruszajcie!
Rozstrzygnijcie bój o Warszawę!
Ojczyzna na Was patrzy dumna,
Polakom dajecie przykład,
przykład, jak się zwycięża!
<>
Dziś każdy z Was, to Bonaparte!
Zadanie? Przy urnach wystawić wartę!
- Rozkaz wykonany, Generale!
Co dalej wykonać mamy?
Do boju ruszajcie!Ramię w ramię!
<>
Jak nigdy przedtem,do boju ruszajcie!
Wszyscy razem! Marsz! Do urn marsz!
Taka niech gra Wam muzyka!
Jak Dąbrowszczacy, razem prężcie muskuły, 
aż pękną warszawskie "mury Jerycha"!
<>
Trzynasty to Warszawy 
i Warszawiaków dzień siódmy!
Co wróg sprzeniewierzył,
trzynastego przy urnach,
szablą odbierzemy!
<>

 
 
" Obywatele ! Wróg nie jest silny, wróg jest słaby ! Wróg jest haniebny ! "

"Przystępuję do tworzenia oddziałów obrońców Warszawy! Pierwszy oddział ma być gotów .?. , niezwłocznie! Musimy natychmiast pokazać, że Warszawa ma swoich żołnierzy! Swoich Warszawiaków! Którzy z bronią w ręku staną, choćby dzisiaj, w tej chwili, choćby za godzinę, za dwie i bić się będą za Warszawę i za Ojczyznę! OBYWATELE! Wzywam 6-ciuset młodych ludzi, którzy chcą niezwłocznie wziąć w rękę karabin i bić się! Bić się na śmierć do upadłego! Chcę 6-ciuset młodych, odważnych ludzi, zdecydowanych umrzeć za Warszawę i za Ojczyznę OBYWATELE! MELDUJCIE SIĘ! 
 
Ci, którzy są zdecydowani na to, natychmiast, niezwłocznie, w tej chwili, a raczej za pół godziny. Za pół godziny, porucznik Kępski z mojego ramienia, stać będzie przed Pałacem Mostowskich i będzie przyjmować tych ochotników. /.../ A więc, za chwilę pokażę sie przed Pałacem Mostowskim i proszę o 6-ciuset młodych ludzi. Obywayele! Jak dotąd nigdy się nie zawiodłem na swoich wezwaniach i nie zawiodę się i teraz. / ... / Wierzę, że tych pierwszych 6-ciuset żołnierzy pójdzie na posterunki, których nie opuści, aż zniszczy wroga. Wierzę, że ten "Pierwszy Oddział Warszawy" będzie sztandarowym, doborowym oddziałem prawdziwych naszych obywateli Warszawiaków. .
 
OBYWATELE ! WRÓG NIE JEST SILNY ! WRÓG JEST SŁABY ! WRÓG JEST HANIEBNY! 

I tego wroga my pokonamy! My Warszawiacy wystawimy bataliony walczące, które .. Warszawę obronią! Obywatele, za pół godziny, za pół godziny przed Pałacem Mostowskich, muszę mieć szejset zdrowych młodych ludzi, pragnących bić się za Warszawę i Ojczyznę!  ..  A więc, do widzenia za chwilę ... " ..  przy urnach Wyborczych!  -  12.09.1939   / Stefan Starzyński , Prezydent Warszawy.