Hobsbawm: Tym razem to kapitaliści odkryli Marksa
Fragment książki Erica Hobsbawma,
"Jak zmienić świat. Marks i marksizm 1840 – 2011"
 
Epoka reżimów komunistycznych i masowych partii komunistycznych osiągnęła kres wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, nawet bowiem tam, gdzie przetrwały, jak w Chinach czy Indiach, w praktyce zarzuciły dawny projekt marksizmu-leninizmu. […] Jednakże dziś Marks jest, raz jeszcze, bardzo istotnym myślicielem dla XXI wieku. (...)
 
Zwłaszcza że  –  i jest to drugi powód  –  zglobalizowany świat kapitalistyczny, który powstał wlatach 90. XX wieku, był pod najważniejszymi względami zadziwiająco podobny do świata, który Marks przewidział w  Manifeście Komunistycznym.
 
Pamiętam moje zdumienie, kiedy zwrócił się do mnie wydawca pokładowego magazynu United Airlines, którego czytelnikami w osiemdziesięciu procentach muszą być amerykańscy biznesmeni. Napisałem tekst   o   Manifeście, ..  (...)
 
Byłem jeszcze bardziej zdumiony, kiedy pewnego dnia na przełomie wieków George Soros zapytał mnie podczas lunchu, co sądzę o Marksie.
 
Ponieważ wiedziałem, jak bardzo różnią się nasze poglądy, chciałem uniknąć sporu i udzieliłem niejednoznacznej odpowiedzi.
 
„Ten człowiek – powiedział Soros – sto pięćdziesiąt lat temu odkrył na temat kapitalizmu coś, co musimy teraz wziąć pod uwagę”. Tak też (Soros) uczynił. (...)
 
W październiku 2008 roku, kiedy „Financial Times” opublikował nagłówek: Kapitalizm w konwulsjach, nie można było już mieć wątpliwości, że Marks wrócił na scenę publiczną.
I z pewnością jej nie opuści, skoro globalny kapitalizm przechodzi właśnie największe załamanie i kryzys od lat 30. XX wieku. Z drugiej strony, niemal na pewno Marks XXI wieku będzie bardzo różnił się od Marksa wieku XX.
 
Jeśli ktoś nie wie, kim jest George Soros, sponsor marksizmu XXI wieku, to jest nim ten pan, siedzący obok żony prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 
 
Reprywatyzacja motywem zamachu w Smoleńsku?
 
Fot. PAP/Jacek Turczyk
 
wPolityce.pl: Śmierć Władysława Bartoszewskiego to ogromna strata dla Polski  
 
CO WARTO ZAUWAŻYĆ NA ZDJĘCIU WYŻEJ?   /  Od prawej: Prezydent Komorowski, Władysław Bartoszewski;  Anna Komorowska, i miliarder amerykański pochodzenia żydowskiego George Soros, który od samego 1989 r. "zarabia" w Wuropie Wschodniej, ostatnio na Ukrainie. /  Ale Ukraina to temat na dłuższą notkę, bardzo historyczną, bo sięgającą aż roku 966, .. i wcześniej
 
Międzynarodówka Kapitalistyczna: Soros, Komorowski, ... Korwin-Mikke?
1946 rok / "Tajny refereat Jakuba Bermana":
 
"Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.
 
Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei,opartej na nienawiści do Żydów.
 
Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata. Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały."
 
"USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów."  -  W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy właśnie ten fragment wypowiedzi Jakuba Bermana z 1946 roku nie zdradza nam powodów, dla których Polska, w wyniku zdrady naszych "aliantów zza oceanu" wpadła pod kuratelę ZSRR (nie Rosji bo Rosja przestała istnieć w wyniku Rewolucji Październikowej), ZSRR czyli "państwa-nowo-tworu", w latach 1917-1953 całkowicie opanowanego przez Żydów. >>>
Jeśli ktoś przeczyta historię Rosji przedstawioną w książce W. Uszkujnika, i sytuacji w jakiej się Rosja znalazła po 1917, do 1953 roku (link do książki wyżej), czyli do upadku reżymu Berii, być może lepiej zrozumie historię Polski po 1945 roku, i sytuacji w jakiej się znajdujemy, aż do dzisiaj. - Bo to co się wydarzyło z Polską w, i po 1990 roku, wygląda na dokładną powtórkę tego, co się wydarzyło z Polską po 1945 roku.
 
Wydaje mi się, że jedyną różnicą jest to, że w 1989 r. "okupant radziecki"  z 1945 roku, został wymieniony na "tych zza oceanu". Tak jak w 1945 r., w wyniku podobnego dogadania się "żydów wyznających dwie kwestie ustrojowe".  /  Czy właśnie dlatego Katastrofa Smoleńska do złudzenia przypomina Katastrofę w Gibraltarze, w której zginął gen. Władysław Sikorski,  człowiek mogący mieć wpływ na inny bieg histori Polski, tak jak na inny bieg historii mógł mieć wpływ śp. prezydent Lech Kaczyński? Warto sięnad tym zastanowić w kontekście "ataku własnościowego" na polską ziemię, i lasy, których jesteśmy ostatnio świadkami. -  Wojna jest jednym ze sposobów podbicia terytoriów.- Drugim sposobem, zapewne tańszym, jest właśnie zmiana jego własności w trybie ekonomicznego wymuszenia. - Z tym przypadkiem mamy właśnie teraz do czynienia.