środa, 20 maja 2015

Cisza wyborcza obowiązuje w Polsce już od czwartku


Jan Pospieszalski znika z anteny TVP / Pospieszalski o zawieszeniu swojego programu: Cisza wyborcza obowiązuje w Polsce od soboty, ale okazuje się, że wobec naszego programu obowiązuje ona już od czwartku – tłumaczy Jan Pospieszalski w opublikowanym w internecie filmie, w którym odpowiada na zarzuty władz TVP.  -Wyżej Marsz Niepodległości 2014   - Tak jakoś się złożyło, ... YouTube "zagrało" jeden film za drugim.
 
 
Nie wiem, czego symptomem jest takie "zdejmowanie programów" tuż przed Wyborami Prezydenta 2015, ale to wygląda na zaklejanie ust właśnie. Suchając wypowiedzi Pospieszalskiego przypomniała mi się poraz drugi anegdota o Nicolae Causescu, ... i Michaile Gorbaczowie. Drugi, bo pierwszy raz przypomniała mi się tuż przed tym, gdy Wiktor Janukowycz opuścił Ukrainę. Mam jakieś "symptomatyczne skojarzenia":
Otórz w 1989 roku z Nicolae Causescu miał się spotkać Michaił Gorbaczow. W czasie spotkania snuł przed Gorbaczowem swoje plany na temat przyszłości, jak sprawy toczyć się będą dalej.
 
Gorbaczow miał go uważnie wysłuchać - nie wiem czy to prawda, czy nie, ale na koniec wywodów Causescu miał go zapytać:
 
- Nicolae, a Ty jeszcze będziesz wtedy żył?
 
Taka anegdota przypomniała mi się na kilka dni przed wylotem Janukowycza z Ukrainy. - Jakieś "symptomatyczne" było to moje przypomnienie, i dziwne jest, że znów mi się przypomniało.
 
 
Przypomnijmy wydarzenia w Bukareszcie, był 21 grudnia 1989 r. / Wielka manifestacja / Przemawia Nicolae Causescu: Chcę podziękować inicjatorom i organizatorom tej wielkiej manifestacji w Bukareszcie (coś sie zaczyna dziać / Causescu zwalnia rozglądając się),uważając to jako ... kontynuuje Causescu (obraz zaczyna się trząść, bieganina na trybunie). Elena Causescu miała powiedzieć w tym momencie: Ktoś strzela! / Ochrona do Causescu: Wejdź do biura! / Obraz się trzęsie Nicolae Causescu pyta:Co? ... Co? Nie! ... Czekaj! / Nicolae Causescu:Halo! / Ochrona: Tam! Ty! ... nie ruszaj się! / Causescu:Halo! Halo! Halo! Halo! / Elena Causescu: Cicho!
To było ostatnie przemówienie Nicolae Causescu. / Chciał uciekać, ... kilka dni później już nie żył. Czy można się dziwić Wiktorowi Jannukowyczowowi dalekowzroczności? Chyba nie, to była jego druga ucieczka. - Lepiej uciec, niż zostać rozstrzelanym jak Nicolae Causescu.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz