czwartek, 28 maja 2015

PO-wstaje Polska Zjednoczona Partia Komorowskiego?


Czy paradoksalnie, klęska Komorowskiego uratuje Platformę Obywatelską?

image
 
Tomasz Lis o 2-giej debacie Komorowski / Duda
Jak można się tak było pomylić w ocenie faktów redaktorze Lis?
 
 
 "Komorowski wyborów nie przegrał Przegrała je Platforma (Nie)Obywatelska"
 
image
 
 
Wyżej sondaż Millward Brown
Pionowa kreska pokazuje wynik sondażu z dnia debaty 21.05.2015
 
 
20.05.2015 sondaż Millward Brown wygrywał B. Komorowski 47% do 45%
 21.05.2015, ... i w dniu wyborów, wybory przegrała flaga Platformy Obywatelskiej, ... a nie Prezydent Bronisław Komorowski
 
image
 
Dzisiaj w Gazeta.pl czytam: Na posiedzeniu klubu Platformy Obywatelskiej partia symbolicznie podsumowała przegrane wybory prezydenta. Szef KP PO Rafał Grupiński podkreślał w przemówieniu, że Bronisław Komorowski zawsze był dla członków partii "wzorem i przykładem". - Jesteśmy ludźmi, którzy chcą dalej z panem prezydentem współpracować, zmieniać Polskę w przyszłości - podkreślił.
 
Kopacz odniosła się też do sugestii, że PO odcina się od porażki Komorowskiego. - Dzisiaj nie czas na spory i wewnętrzne kłótnie - powiedziała.  / ... / Premier stwierdziła też, że przez najbliższych kilka miesięcy, przed wyborami parlamentarnymi, partię czeka bardzo ciężka praca.

- Bronku, jesteś wśród przyjaciół - zwróciła się do prezydenta. - Bądź z nami tak, jak my jesteśmy z tobą. Głęboko wierzę, że wygramy te wybory na jesieni - zapewniła.

Po tych słowach wśród gromkich oklasków głos zabrał Komorowski. - I w polityce można się wzruszyć... i za to wzruszenie dziękuję - powiedział na początku.
 
Komorowski zasugerował też, że kolejne miesiące wiążą się z zagrożeniem. - Wspólnota drogi i wspólnota celu prowadzi nas konsekwentnie drogą polskiej wolności. Z punktu widzenia ludzi, którzy maszerują drogą polskiej wolności, mamy prawo niepokoić się tym, co może nastąpić - zaznaczył. - Mamy obowiązek przygotowywania się do tej następnej, wielkiej bitwy, bitwy demokratycznej, jaką będą wybory parlamentarne.
 
Po posiedzeniu Komorowski chwilę rozmawiał też z dziennikarzami. - Wszyscy czujemy w środowisku szeroko pojętym brzemię porażki politycznej - przyznał. - Ale jestem też przekonany, że wszyscy czujemy ogromną odpowiedzialność, aby drogę polskiej wolności kontynuować i wygrać następną batalię polityczną, jaką będą wybory parlamentarne - dodał."
 
- Czy jesteśmy świadkami powstania Polskiej Zjednoczonej Parti Komorowskiego?,
 
... bo "Komorowski wyborów nie przegrał Przegrała je Platforma (Nie)Obywatelska"
 
 

@Autor

Miotają się od plota do plota. Od miłości do niechęci i na odwrót.
Świadczy to tylko o rozchwianiu emocjonalnym, panice i przeczuciu klęski.
HOSTOJA18:35
 • @HOSTOJA

  Tak, ... ale "wyrzucenie" Komorowskiego z jego 48.5% (jeśli tyle miał) byłoby dla PO czymś jak "uderzeniem Tupolewa w płot".

  - Myślę, że wkrótce zobaczymy premiera Komorowskiego.
 •  

  1 komentarz:

  1. PO-WSTAJE POLSKA ZJEDNOCZONA PARTIA KOMOROWSKIEGO?

   >> Komorowski wyborów nie przegrał Przegrała je Platforma (Nie)Obywatelska
   >> Czy paradoksalnie, klęska Komorowskiego uratuje Platformę Obywatelską?
   >> http://zonacezara.blogspot.ca/2015/05/polska-zjednoczona-partia-komorowskiego.html

   Gazeta.pl: Komorowski zasugerował też, że kolejne miesiące wiążą się z zagrożeniem. - Wspólnota drogi i wspólnota celu prowadzi nas konsekwentnie drogą polskiej wolności. Z punktu widzenia ludzi, którzy maszerują drogą polskiej wolności, mamy prawo niepokoić się tym, co może nastąpić - zaznaczył. - Mamy obowiązek przygotowywania się do tej następnej, wielkiej bitwy, bitwy demokratycznej, jaką będą wybory parlamentarne.

   Po posiedzeniu Komorowski chwilę rozmawiał też z dziennikarzami. - Wszyscy czujemy w środowisku szeroko pojętym brzemię porażki politycznej - przyznał. - Ale jestem też przekonany, że wszyscy czujemy ogromną odpowiedzialność, aby drogę polskiej wolności kontynuować i wygrać następną batalię polityczną, jaką będą wybory parlamentarne - dodał."

   - Czy jesteśmy świadkami powstania Polskiej Zjednoczonej Parti Komorowskiego?, ... bo "Komorowski wyborów nie przegrał Przegrała je Platforma (Nie)Obywatelska"

   OdpowiedzUsuń