niedziela, 31 maja 2015

Na Czerskiej też grasuje "Wiedźmin"?

image
 
image
 
image
 
Gazeta.pl: "Nowe ugrupowanie NowoczesnaPL może być konkurencją dla PO, bo unika podziałów ideologicznych, wskazując jednocześnie, że    Polska może być nowoczesna,  lub staroświecka   -   uważa dr hab. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego." ....  W Krakowie, Wilanowie, ... i na Czerskiej, też grasuje "Wiedźmin"?  >>  http://zonacezara.blogspot.ca/2015/05/na-czerskiej-tez-grasuje-wiedzmin.html
 
image
 
Niezalezna.pl: W drugiej połowie maja Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z twórcami trzeciej części gry „Wiedźmin”. Grę słusznie chwalił, mówiąc, że jest dobrym przykładem na to, iż w Polsce można odnosić sukcesy. – Już wiem, co będę robił w czasie ciszy wyborczej – zadeklarował nawet, sugerując, że będzie w tym czasie grał właśnie w najnowszego „Wiedźmina”.

Teraz internauci dopatrzyli się, że twórcy gry przemycili w niej słynne słowa, które na taśmach prawdy wypowiadał Bartłomiej Sienkiewicz. Były szef MSW, mówiąc o Polskich Inwestycjach Rozwojowych stwierdził, że to „ch..., dupa i kamieni kupa”. To również tam opowiadał, że „państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie”.

Twórcy „Wiedźmina” wykorzystali pierwszy z tych cytatów, a fragment listu pojawiającego się w grze, brzmi następująco: Wiem, gdzie możesz zdobyć złoto na spłacenie długów – mianowicie w Velen. Ludzie mówią, że te bagna to nic, tylko ch..., dupa i kamieni kupa, ale ty im nie wierz, brachu, gówno tam wiedzą!”.
 

Ciekawszy jest jednak dalszy fragment:
 
Można się tam dorobić  -  a jak zaraz ci wyłożę.  /  Jak przejeżdżałem przez Velen, jakoś tak przed tygodniem, zauważyłem że między drzewami leży kilka trupów, bogato odzianych z tobołkami nietkniętymi. Znaczy się uchodźcy, a kto uchodzi, cały swój dobytek bierze. Czujesz już o co chodzi? Łap brachu skrzyneczkę, jedź w te pędy za POntar i oskub tych sztywniaków z pierścionków, naszyjników, i czego tam jeszcze, zanim ktoś inny to zrobi. A tylko siekierkę jakąś ostrą za pasek wetknij, ... (:

- No faktycznie ciekawa gra. / Potem "Ci zza POntaru" mieli czerwone twarze. (:

Jestem ciekawy, jak zareagował Bronisław Komorowski, gdy – w czasie ciszy wyborczej – grając w „Wiedźmina” natknął się na te właśnie fragmenty. (:

"Po Wawelu, "Wiedźmin" odwiedził Wilanów" - "Szczerbiec" mu do ręki pasuje! Już przymierzył!  http://zonacezara.blogspot.ca/2015/05/po-wawelu-wiedzmin-odwiedzi-wilanow.html

    
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz