piątek, 29 maja 2015

"Efekt strachu, ... Zamach stanu"


Czas się zacząć zastanawiać,
czy prezydent-elekt Duda wygra III turę Wyborów Prezydenta 2015

Dwa dni temu Platforma przepchnęła w Sejmie projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. A w nim m.in.: odwołanie Prezydenta RP na podstawie nieustalonych przesłanek oraz powołanie większej liczby sędziów. Dziwne przyspieszenie w procedowaniu tego projektu nastąpiło, po wyborze Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczpospolitej…
We środę Sejm głosami posłów m.in. PO, PSL, SLD uchwalił ustawę o Trybunale Konstytucyjnym.
Nagle w ciągu 30 dni mamy wybierać sędziów Trybunału Konstytucyjnego. To jest bardzo poważna sprawa. Widać, że ta ekipa rządząca robi wszystko aby uniemożliwić przyszłej kadencji, nowo wybranym władzom funkcjonowanie - powiedział po uroczystości odebrania aktu wyboru na urząd prezydenta RP, wiceprezes PiS Mariusz Kamiński.
Nowelizacja ustawy budzi wątpliwości. „Prawo, wedle którego grupka prawników może unieważnić wybór najwyższego urzędnika dokonany przez stwierdzanie niezdolności Prezydenta RP do sprawowania urzędu, wydaje się być przygotowywaniem gruntu pod zamach stanu, który może być już planowany” – czytamy na zmianynaziemi.pl. / Niezalezna.pl

(fot. sejm.gov.pl)
Tak głosowali posłowie:

(fot. sejm.gov.pl)

Pełny tekst nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym TUTAJ

Myślę, że sama nowelizacja już jest zamachem stanu, wynikającym z tego, że PKW, czyli "Grupa Trzymająca Władzę", dzięki zaistnieniu Ruchu Kontroli Wyborów straciła władzę nad ustanawianiem (nie wyborem) tego, kto będzie Prezydentem Polski. - Ta ustawa to zamach stany w sensie sticto. / I nikt tego nie zmieni, bo kto rozstrzygnie, czy ustawa jest zgodna z Konstytucją? - Ci sami sędziowie?Tutaj warto przypomnieć. Marszałkiem Sejmu jest człowiek, były Minister Spraw Zagranicznych, którego ministerstwo przygotowywało wizytę śp. Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Teraz ten sam człowiek będzie przygotowywał ceremonię zaprzysiężenia nowego prezydenta Andrzeja Dudy.
 
- Już zaczął, ... od wygaszenia prezydentowi-elektowi Andrzejowi Dudzie mandatu europosła,  ... a to wiąże się z odebraniem mu immunitetu poselskiego. / To z kolei oznacza, gdyby "wybrańcowi" przed zaprzysiężeniem "coś" się stało, to Parlament Europejski się o Andrzeja Dudę nie upomni.
 
Czy to nie przypomina procedury zaniżania statusu lotu z 10.04.10 do Smoleńska, z oficjalnego na prywatny? ... Dla mnie analogie są widoczne.


Anna i Bronisław Komorowscy
 
09.04.2011 / Gazeta.pl: Właśnie jedli śniadanie w swoim domku w Budzie Ruskiej, gdy zadzwonił Radosław Sikorski z wiadomością o wypadku prezydenckiego samolotu.

Kilka minut później zadzwonił drugi raz: "szykuj się", bo zaszła okoliczność przewidziana w konstytucji.

Drugi telefon od szefa MSZ nie pozostawiał wątpliwości, że prezydent Kaczyński nie żyje. Komorowski wziął konstytucję. - Po raz kolejny przeczytałem, że "Marszałek Sejmu tymczasowo, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej, wykonuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej" w razie jego śmierci - opowiada obecny prezydent. - Ten zapis w konstytucji wydawał mi się - trzy lata wcześniej, kiedy obejmowałem funkcję marszałka - kompletną abstrakcją, czystą teorią.
 
Żachnąłem się nawet wtedy na autorów konstytucji, że widocznie zwariowali i wypisują takie bzdury chyba tylko po to, by uzasadnić tezę, iż marszałek jest drugą osobą w państwie - mówi(ł) Bronisław Komorowski.

TERAZ DRUGĄ OSOBĄ W PAŃSTWIE JEST SAM SIKORSKI, ... A SYTUACJA JEST DOKŁADNIE TAKA SAMA JAK PRZED 10.04.10, A NAWET GORSZA.
W SEJFIE LEŻY TOKSYCZNY "ANEKS DO RAPORTU WSI", ... A 6 SIERPNIA PREZYDENT ANDRZEJ DUDA BĘDZIE MIAŁ DO NIEGO DOSTĘP.  -  POD WRUNKIEM ŻE DOŻYJE TEGO DNIA.
 

Czas się zacząć zastanawiać,
czy prezydent-elekt Andrzej Duda wygra III turę Wyborów Prezydenta 2015

 
Gowin: Kopacz to przejściowy szef PO. Sikorski szykuje się do ataku
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz