środa, 20 maja 2015

LASY i TAJNY SONDAŻ "FAKTÓW" TVN": PAN KOMOROWSKI NIGDY NIE MIAŁ POPARCIA?

 
... i "WSTĘP DO LASÓW WZBRONIONY!", czyli  ZDRADA W AMBASZDZIE.
 
Fragment raportu ambasadora USA z rozmowy z Komorowskim, z dnia 23.01.2009
Dotyczy: Ustawy reprywatyzacyjnej / ( w tym prywatyzacji lasów)
6. (C) W sprawie perspektyw uchwalenie przepisów o odszkodowaniach za prywatną własność skonfiskowaną w czasie II wojnie światowej i ery komunistycznej, Komorowski wyraził obawę, że kryzys finansowy przedstawił "nowe okoliczności".
Niemniej jednak, Komorowski powiedział: Tusk jest zdecydowany zmusić nieprzejednanych ministrów, zwłaszcza Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska, do przyczynia się do wypłaty odszkodowań z funduszy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości państwowych, w tym lasów. 
CAŁOŚĆ W LINKU NIŻEJ
 

 
 
Zaskakujący sondaż "Faktów" TVN dla: Duda / Komorowski.
Czy to tajny, ukrywany dotąd sondaż Milward Brawn? 
Wyniki z przed awantury z lasami / Korwin wszystko na tym stracił
Opublikowany 01.04.2015: Korwin 42 % Kukiz 26% Duda 6% Komorowski 2%

KOPIUJ, POWIELAJ, ... i PODAWAJ  DALEJ !<>
 
 
Największy NEWS, o którym nikt nie pisze jest taki:
 
"Znamy doniesienia, że w obozie Platformy powstał pomysł, by ten ostatni jeszcze istniejący obszar bogactwa narodowego, /.../ przeznaczyć na odszkodowania i spłatę roszczeń powojennych.  I to jedynie wobec jednej grupy narodowościowej."   -  Powiedział Prezes PiS (każdy może ten cytat znaleźć w Google)
 
- Ne będę pisał o kim, bo i tak nie uwierzycie.  /  Myślę jednak, że niektórym za Oceanem pejsy się wyprostowały z wrażenia, gdy usłyszeli te słowa.  /  O tym będzie druga tura kampanii prezydenckiej. (:
 
 
MUZEUM ZGODY KOMOROWSKIEGO
 
Fot. PAP/Jacek Turczyk

wPolityce.pl: Śmierć Władysława Bartoszewskiego to ogromna strata dla Polski
CO WARTO ZAUWAŻYĆ NA ZDJĘCIU?
Od prawej: Bronisław Komorowski pRezydent Polski; "tzw. prof." Władysław Bartoszewski; Anna Komorowska żona prezydenta, ... w głębi miliarder George Soros, który za pośrednictwem swoich organizacji charytatywnych i żony Gorbaczowa, dotarł do samego Gorbaczowa, który zainicjował "pieriestrojkę".  -  Amerykański miliarder George Soros to człowiek, który od samego początku bierze czynny udział w reformowaniu Europy Wschodniej polegającej na "prywatyzacji", czyli wykupowaniu dóbr Narodowych za grosze - Można podejrzewać, że to on zlecił prywatyzację Lasów Państwowych.  - Wiadomo też, że to żydowscy finansiści amerykańscy sfinansowali rewolucję 1917 r. w Rosji, a pieniądze Sorosa,  jeśli dobrze słyszałem , buszują teraz po Ukrainie.

 
11.05.15 Facebook / TfuTfu24-News.pl /Wczorajszy NEWS!: Bronisław Komorowski po przegranej w I turze wyborów prezydenckich ogłosił wszem i wobec, że od zawsze wspierał JOW-y(jednomandatowe okręgi wyborcze). Do tego - uwaga! - ogłosił, że chce referendum w tej sprawie. Paweł Kukiz od dawna postulował w tej sprawie. Pisał nawet do prezydenta. Co o pomyśle Komorowskiego myśli Kukiz?
 
Kukiz nie chce wygrać, chce pertraktować z Prezydentem?
"Wkrótce opublikuję nasze petycje do prezydenta."

– napisał ostro Paweł Kukiz.  /  Jakie "ostro",  jakie "nasze",
 
... to zapowiedź złożenia warunków współpracy z pRezydentem!
 
ON CHCE WYGRAĆ Z pREZYDENTEM, .. CZY CHCE SIĘ Z NIM DOGADAĆ ?
 
 
 
Trafiłem tu na jakieś dziwne "Wikileaks" .. o lasach. Co to jest? - Podobne Wikileaks pokazywała Gazeta.pl o Gowinie.  - To co znalazłem jest inne

Depesza Victora Ashe'a z 2007 roku o Jarosławie Gowinie / 20.09.2011 20:04 / Gazeta.pl:   Jarosław Gowin powiedział, że Tusk będzie musiał zostać zastąpiony, jeśli PO przegra wybory - pisał w 2007 roku w depeszy ujawnionej przez Wikileaks ambasador Victor Ashe. O dokumencie datowanym na 10 października 2007 r. informują dziennikarze TVN 24.  Czytaj całą depeszę >>>
 
W 2007 roku Gowin, ówczesny senator z Platformy Obywatelskiej, "jedynka" na liście PO po rezygnacji Jana Rokity ze startu w wyborach, nie wierzył, że PO może wygrać. - To ostatnia kampania Tuska - powiedział w rozmowie z Ashe. >>> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10324005,Wikileaks__Gowin_w_2007__Tusk_musi_odejsc__jesli_PO.html
 
Co ciekawe, Gazeta.pl w swoim artykule podaje to samo źródło, co te INNE dokumenty, tylko dokument, depesza ambasadora USA Victora Ashe,  jest o Jarosławie Gowinie  https://wikileaks.org/cable/2007/10/07WARSAW2082.html

Zdjęcie numer 1 w galerii - Wikileaks. Gowin w 2007: Tusk musi odejść, jeśli PO przegra wybory [ZDJĘCIA]
 
 
... ciąg dalszy TEGO INNEGO

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Viewing cable 05WARSAW1225, FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS

 
Reference IDCreatedClassificationOrigin
05WARSAW12252005-03-04 14:09CONFIDENTIALEmbassy Warsaw
This record is a partial extract of the original cable. The full text of the original cable is not available.
C O N F I D E N T I A L  WARSAW 001225
SIPDIS
E.O. 12958: DECL: 03/04/2015
TAGS: EFIN PHUM KNAR PL
SUBJECT: FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS
ON POLISH PRIVATE PROPERTY LEGISLATION
REF: A. 2004 WARSAW 1368  B. 2003 WARSAW 4074
Classified By: Political Counselor Mary Curtin, reasons 1.4 (b) and (d)

1. (SBU) In Warsaw on February 16-17, a World Jewish  Restitution Organization delegation discussed private property restitution with the Ambassador, SLD party leader Jozef Oleksy, opposition leader Jan Maria Rokita, Treasury Minister Jacek Socha and Sejm Speaker Wlodzimierz Cimoszewicz.  The delegation expressed its dissatisfaction with the GOP,s failure to carry out promises to consult on  private property legislation with NGOs.  The delegation called the current draft legislation conditionally adopted by the Polish Council of Ministers on February 15 unacceptable as it contains no possibility for in rem restitution and provides for cash compensation at the rate of only 15 percent of current value.  They also floated the idea of a separate settlement for Jewish owners.
TŁUMACZENIE
1 . ( SBU ) 16-17 lutego (2005 roku) w Warszawie, DELEGACJA Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucji Mienia (World Jewish  Restitution Organization) spotkała się i przedyskutowała z Ambasadorem (USA), liderem SLD Józefem Oleksym, liderem opozycji Janem Marią Rokitą, Ministrem Skarbu Panstwa Jackiem Sochą, i Marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Cimoszewiczem, sprawę restytucji własności prywatnej (w Polsce). DELEGACJA wyraziła swoje niezadowolenie z działań "Partii Rzadzacej" (GOP) spowodowane niewywiązaniem się z przyżeczenia konsultowania przygotowywanego projektu ustawy reprywatyzacyjnej z Organizacjami Pozarządowymi (NGO). DELEGACJA nazwała projekt ustawy, przyjetej warunkowo 15 lutego (2005 r) przez Polską Radę Ministrów, za nie do zaakceptowania z powodu tego, że nie zawiera on możliwości zwrotu mienia w naturze, zawierając jedynie możliwosc rekompensat finansowych, w wysokosci 15 procent aktualnej wartości nieruchomości. DELEGACJA zaproponowała też aby stworzyć oddzielne "settlement" dla byłych właścicieli nieruchomości (po) żydowskich.    /    Dwa   NAJCIEKAWSZE  dokumenty   na   stronie   2
AMBASSADOR'S OCTOBER 28 MEETING WITH SEJM SPEAKER KOMOROWSKI
Date: 2008 October 29, 07:02 (Wednesday)
Canonical ID:08WARSAW1250_a
Original Classification:CONFIDENTIAL
Current Classification:CONFIDENTIAL
Źródło: http://www.wikileaks.org/plusd/cables/08WARSAW1250_a.html
Fragmentu raportu ambasadora z rozmowy z Komorowskim z dnia 29.10.2008
Dotyczy ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) w sprawie perspektyw uchwalenie przepisów w sprawie odszkodowań za nieruchomości prywatne skonfiskowane w czasach II wojny światowej i erze komunistycznej, Komorowski powiedział, że jest "osobiście zaangażowany" przekonać rząd Tuska, aby przenieść projekt ustawy do przodu tak szybko, jak to możliwe.
 8. (C) Komorowski powiedział że wielkim problemem w rządzie jest procent odszkodowania. 
Komorowski powiedział, że opowiada się za wyższym procentem, mimo że oznacza to wydłużenie okresu, w którym jak twierdzi, odszkodowanie może być wypłacone.
Podkreślił, że ważne jest, aby ustawodawstwo było nową alternatywę dla obecnego polskiego stanu prawnego, podkreślając, że zainteresowani mają obecnie możliwość korzystania z kroków prawnych dochodzenia odszkodowania, lub zwrotu skonfiskowanego mienia prywatnego na drodze prawnej.
 
MamPrawoWiedzieć.pl
AMBASSADOR'S FAREWELL CALL ON SEJM SPEAKER KOMOROWSKI
Date: 2009 January 23, 16:23 (Friday)
Canonical ID: 09WARSAW78_a
Original Classification: CONFIDENTIAL
Current Classification: CONFIDENTIAL
Fragment raportu ambasadora USA z rozmowy z Komorowskim, z dnia 23.01.2009
Dotyczy: Ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) W sprawie perspektyw uchwalenie przepisów o odszkodowaniach za prywatną własność skonfiskowaną w czasie II wojnie światowej i ery komunistycznej, Komorowski wyraził obawę, że kryzys finansowy przedstawił "nowe okoliczności".
Niemniej jednak, Komorowski powiedział: Tusk jest zdecydowany zmusić nieprzejednanych ministrów, zwłaszcza Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska, do przyczynia się do wypłaty odszkodowań z funduszy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości państwowych, w tym lasów. 
SKANDAL i BIAŁORUŚ, CZYLI JAK POTAJEMNIE HANDLOWANO POLSKIMI LASAMI?
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz