wtorek, 19 maja 2015

SKANDAL KOMOROWSKIEGO: CZYLI JAK POTAJEMNIE HANDLOWANO POLSKIMI LASAMI?


TVP

Skandal na Woronicza!
 
TVP w tygodniu wyborczym zawiesza program Jana Pospieszalskiego! Od dwóch dni usiłujemy bezskutecznie skontaktować się z dyrekcją TVP INFO, (osobiście, telefonicznie, mailowo). Przed chwilą otrzymaliśmy lakoniczną informację od Dyrekcji, że program jest w tym tygodniu zawieszony. Nie podano żadnego uzasadnienia. W programie zgodnie z zeszłotygodniowymi uzgodnieniami miał gościć m.in Paweł Kukiz. Wyrażamy zaniepokojenie taką formą współpracy z naszą redakcją. / Paweł Nowacki producent, Jan Pospieszalski prowadzący
 
INFORMACJA BLOGERA "PIERIESTROJKA 007"
 
Po opublikowaniu 7 notek na blogu www.007.salon24.pl konto zostało zablokowane filtrem, .. i "czasowo" zawieszone. Niżej tytuły ostatnich notek.
 
- "Jedwabne? Przyznam się, nie oglądałem debaty Komorowski / Duda"
- YouTube w notce >>> https://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y
 
- "Korwin. Kukiz. Duda. Eureka!, ... czyli "efekt krzesła i lasów"
- W notce analiza, dlaczego Komorowski przegrał, a Duda i Kukiz wygrali
 
- "Trafiłem tu na jakieś dziwne "Wikileaks" o lasach. Co to jest?"
- W notce informacja o planach prywatyzacji lasów państwowych przez PO
 
- "Komorowski: Ja nie mam żadnego prezesa nad sobą"
- W notce min. analiza słów prezydenta Komorowskiego
 
- "Komorowski rezygnuje z walki o wyborców Kukiza"
- W notce w min. jak w tytule i screenshoty wyników wyborów Google Trend
 
>> Informacja jak odblokować filtr do www.007.salon24.pl , i uzyskać
>> dostęp do "zakazanych treści PIERIESTROJKA 007"
>> PODAJ DALEJ
 
*** Aby oglądać notki blogera "PIERIESTROJKA 007" należy wejść na www.Salon24.pl i odszukać w prawym dolnym rogu (lub innym miejscu) przycisk "WYŁĄCZ FILTR" / Następnie należy wejść na  www.007.salon24.pl  << i / lub >> www.zonacezara.salon24.pl

image

"Prezydenta najbardziej dołuje, że wygrał z nim człowiek wyciągnięty z trzeciego rzędu w PiS. Gdyby pokonał go Kaczyński, to by to przebolał, ale Duda? Taki nikt?" – miał przyznać w rozmowie z „Newsweekiem” doradca Bronisława Komorowskiego. Jeśli to prawda, to byłoby to trochę dziwne podejście jak na człowieka, który chce wygrać wybory.

image
 
Trafiłem tu na jakieś dziwne "Wikileaks" .. o lasach. Co to jest? - Podobne Wikileaks pokazywała Gazeta.pl o Gowinie.  - To co znalazłem jest inne

Zdjęcie numer 1 w galerii - Wikileaks. Gowin w 2007: Tusk musi odejść, jeśli PO przegra wybory [ZDJĘCIA]
  
Depesza Victora Ashe'a z 2007 roku o Jarosławie Gowinie / 20.09.2011 20:04 / Gazeta.pl:   Jarosław Gowin powiedział, że Tusk będzie musiał zostać zastąpiony, jeśli PO przegra wybory - pisał w 2007 roku w depeszy ujawnionej przez Wikileaks ambasador Victor Ashe. O dokumencie datowanym na 10 października 2007 r. informują dziennikarze TVN 24.  Czytaj całą depeszę >>>
 
W 2007 roku Gowin, ówczesny senator z Platformy Obywatelskiej, "jedynka" na liście PO po rezygnacji Jana Rokity ze startu w wyborach, nie wierzył, że PO może wygrać. - To ostatnia kampania Tuska - powiedział w rozmowie z Ashe. >>> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10324005,Wikileaks__Gowin_w_2007__Tusk_musi_odejsc__jesli_PO.html
 
Co ciekawe, Gazeta.pl w swoim artykule podaje to samo źródło, co te INNE dokumenty, tylko dokument, depesza ambasadora USA Victora Ashe,  jest o Jarosławie Gowinie  https://wikileaks.org/cable/2007/10/07WARSAW2082.html
 
... ciąg dalszy TEGO INNEGO

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Viewing cable 05WARSAW1225, FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS

 
Reference IDCreatedClassificationOrigin
05WARSAW12252005-03-04 14:09CONFIDENTIALEmbassy Warsaw
This record is a partial extract of the original cable. The full text of the original cable is not available.
C O N F I D E N T I A L  WARSAW 001225
SIPDIS
E.O. 12958: DECL: 03/04/2015
TAGS: EFIN PHUM KNAR PL
SUBJECT: FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS
ON POLISH PRIVATE PROPERTY LEGISLATION
REF: A. 2004 WARSAW 1368  B. 2003 WARSAW 4074
Classified By: Political Counselor Mary Curtin, reasons 1.4 (b) and (d)

1. (SBU) In Warsaw on February 16-17, a World Jewish  Restitution Organization delegation discussed private property restitution with the Ambassador, SLD party leader Jozef Oleksy, opposition leader Jan Maria Rokita, Treasury Minister Jacek Socha and Sejm Speaker Wlodzimierz Cimoszewicz.  The delegation expressed its dissatisfaction with the GOP,s failure to carry out promises to consult on  private property legislation with NGOs.  The delegation called the current draft legislation conditionally adopted by the Polish Council of Ministers on February 15 unacceptable as it contains no possibility for in rem restitution and provides for cash compensation at the rate of only 15 percent of current value.  They also floated the idea of a separate settlement for Jewish owners.
TŁUMACZENIE
1 . ( SBU ) 16-17 lutego (2005 roku) w Warszawie, DELEGACJA Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucji Mienia (World Jewish  Restitution Organization) spotkała się i przedyskutowała z Ambasadorem (USA), liderem SLD Józefem Oleksym, liderem opozycji Janem Marią Rokitą, Ministrem Skarbu Panstwa Jackiem Sochą, i Marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Cimoszewiczem, sprawę restytucji własności prywatnej (w Polsce). DELEGACJA wyraziła swoje niezadowolenie z działań "Partii Rzadzacej" (GOP) spowodowane niewywiązaniem się z przyżeczenia konsultowania przygotowywanego projektu ustawy reprywatyzacyjnej z Organizacjami Pozarządowymi (NGO). DELEGACJA nazwała projekt ustawy, przyjetej warunkowo 15 lutego (2005 r) przez Polską Radę Ministrów, za nie do zaakceptowania z powodu tego, że nie zawiera on możliwości zwrotu mienia w naturze, zawierając jedynie możliwosc rekompensat finansowych, w wysokosci 15 procent aktualnej wartości nieruchomości. DELEGACJA zaproponowała też aby stworzyć oddzielne "settlement" dla byłych właścicieli nieruchomości (po) żydowskich.    /    Dwa   NAJCIEKAWSZE  dokumenty   na   stronie   2
AMBASSADOR'S OCTOBER 28 MEETING WITH SEJM SPEAKER KOMOROWSKI
Date: 2008 October 29, 07:02 (Wednesday)
Canonical ID:08WARSAW1250_a
Original Classification:CONFIDENTIAL
Current Classification:CONFIDENTIAL
Źródło: http://www.wikileaks.org/plusd/cables/08WARSAW1250_a.html
Fragmentu raportu ambasadora z rozmowy z Komorowskim z dnia 29.10.2008
Dotyczy ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) w sprawie perspektyw uchwalenie przepisów w sprawie odszkodowań za nieruchomości prywatne skonfiskowane w czasach II wojny światowej i erze komunistycznej, Komorowski powiedział, że jest "osobiście zaangażowany" przekonać rząd Tuska, aby przenieść projekt ustawy do przodu tak szybko, jak to możliwe.
 8. (C) Komorowski powiedział że wielkim problemem w rządzie jest procent odszkodowania. 
Komorowski powiedział, że opowiada się za wyższym procentem, mimo że oznacza to wydłużenie okresu, w którym jak twierdzi, odszkodowanie może być wypłacone.
Podkreślił, że ważne jest, aby ustawodawstwo było nową alternatywę dla obecnego polskiego stanu prawnego, podkreślając, że zainteresowani mają obecnie możliwość korzystania z kroków prawnych dochodzenia odszkodowania, lub zwrotu skonfiskowanego mienia prywatnego na drodze prawnej.
 
MamPrawoWiedzieć.pl
AMBASSADOR'S FAREWELL CALL ON SEJM SPEAKER KOMOROWSKI
Date: 2009 January 23, 16:23 (Friday)
Canonical ID: 09WARSAW78_a
Original Classification: CONFIDENTIAL
Current Classification: CONFIDENTIAL
Fragment raportu ambasadora USA z rozmowy z Komorowskim, z dnia 23.01.2009
Dotyczy: Ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) W sprawie perspektyw uchwalenie przepisów o odszkodowaniach za prywatną własność skonfiskowaną w czasie II wojnie światowej i ery komunistycznej, Komorowski wyraził obawę, że kryzys finansowy przedstawił "nowe okoliczności".
Niemniej jednak, Komorowski powiedział: Tusk jest zdecydowany zmusić nieprzejednanych ministrów, zwłaszcza Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska, do przyczynia się do wypłaty odszkodowań z funduszy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości państwowych, w tym lasów. 

 
YouTube >> Prof. Norman Finkelstein - Przedsiębiorstwo Holokaust 1/6  

Prof. Norman Finkelstein - Przedsiębiorstwo Holokaust 1/6 - Przesłany 12.09.2008 -W dniu 19.04.1996r. Izrael Singer - wieloletni sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów, oskarżony później o różne defraudacje majątku - ogłosił, że jeśli Polska nie spełni jego żądań, będzie upokarzana na arenie międzynarodowej. Tak zaczął się atak Przedsiębiorstwa Holokaust na Polskę. W istocie, akty antypolonizmu są coraz częstsze - próbuje się relatywizować i zakłamywać historię. Bohaterski naród polski zrównuje się z niemieckimi nazistami. Wmawiane są nam zbrodnie, których nigdy się nie dopuściliśmy.

Wszystko  po to, by wymusić na Polsce i Polakach wypłatę odszkodowań w wysokości co najmniej US $ 65 mld, ... aby za wypłacone przez nas pieniądze móc wykupić nasze Lasy Państwowe,  których obszar to 1/3 terytorium kraju. Wybory Prezydenta 2015 zadecydują,   czy znajdzie się człowiek, który powie temu "STOP"!   -     Niżej dokument, jedna z notatek, będąca dowodem na zawiązanie się i początek międzynarodowego spisku mającego za zadanie, w efekcie, naruszenie integralności terytorialnej Państwa Polskiego , w którym uczestniczył jeden z kandydatów na prezydenta Polski.
 

Jedwabne? Przyznam się, nie oglądałem debaty Komorowski / Duda

OCENZUROWANE NA SALON24.PL
 Dziś natrafiłem na informację, że Duda pytał o Jedwabne. Prezydent Kwaśniewski, który przepraszał w Jedwabnym w imieniu Polaków "psy wiesza" na Dudzie.  Gazeta.pl / Kwaśniewski:
Myślę, że dziś Andrzej Duda żałuje, że zdecydował się wykorzystać pytanie o Jedwabne - mówił w Radiu ZET Aleksander Kwaśniewski. - To jest wstyd dla niego, jego wykształconych rodziców, dla Uniwersytetu Jagiellońskiego - ocenił były prezydent.
Były prezydent podkreślił, że był obecny na uroczystościach, do których nawiązał kandydat PiS, a "to, co stało się w sprawie Jedwabnego, pokazywało wielką mądrość i dojrzałość Polski i Polaków".
Trzeba podkreślić: Kwaśniewski jako prezydent w naszym imieniu przepraszał za Jedwabne /wPolityce.pl pisze tak:
Za sprawą jednego z pytań Andrzeja Dudy w debacie prezydenckiej, ale wcześniej także listu grupy intelektualistów do prezydenta Komorowskiego, jednym z rozlicznych tematów kampanii stał się stosunek do zbrodni w Jedwabnem.
Andrzej Duda spytał, czy prezydent bierze udział w oskarżeniach, że polski naród odpowiada za Holocaust.
Usłyszał w odpowiedzi długą tyradę Komorowskiego o tym, że każdy powinien się przyznać do swoich grzechów.
Problem tkwi w słowach, ale słowa są tutaj najważniejsze, bo wszystko rozgrywa się tu w sferze słów. Wroński sam cytuje kluczowy fragment listu Komorowskiego, który odczytał wtedy, w 60. rocznicę tej zbrodni Tadeusz Mazowiecki. Brzmi on:
 
Naród ofiar musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą.
 
Komorowski nie napisał, że w łonie polskiego narodu znalazły się zbrodnicze jednostki czy grupy, co wymaga refleksji i pamięci. Napisał o całym narodzie jako sprawcy. Nawet jeśli to kwestia leksykalnej niezręczności, prezydent jak należy rozumieć nic by w tym liście nie zmienił. Podczas debaty z Dudą udawał, że nie wie o co chodzi, a kandydat PiS nie miał w zwyczaju przekrzykiwać jego odpowiedzi, do wyjaśnień co i kto miał na myśli, ostatecznie nie doszło. - Te słowa nie mogą zostać bez echa. - Jeśli faktycznie prezydent Komorowski, historyk jest w stanie oskarżać nas o tą zbrodnię, to ja "dziękuję" Panu prezydentowi.   -  Proszę o obejrzenie tego nagrania, o nic więcej. https://www.youtube.com/watch?t=220&v=sajQZyiGP7Y
 
 
 
<>
 
 
Mamy Prawo Wiedzieć >>> Czym Meir Dagan szef MOSSAD-u zasłużył się dla Polski, .. albo Komorowskiemu, że otrzymał od niego obywatelstwo Polskie? - Ktoś zapyta o to pRezydenta? 
 
Dziennikarz o Meir Dagan'ie: Nasz dzisiejszy dość jest wskazywany przez zagraniczne źródła, jako osoba odpowiedzialna za tajne operacje: jak zamachy na osoby, i niewyjaśnione eksplozje  -  "Sunday Times" przypomina, że, kierując Mossadem, zapoczątkował operację selektywnego likwidowania irańskich naukowców i innych przedstawicieli rządu.
 
 
Opublikowany 08.01.2014Fragment Rozmów niedokończonych. / Szantaż z Izraela - prof. Wolniewicz: Są starania ze strony środowisk żydowskich o przywrócenie im obywatelstwa polskiego, i paszportów polskich,  bo to między innymi podobno ułatwiać ma im te starania o rekompensaty, ... i co ja teraqz czytam. Mecenas Ilan Charski, ... z Tel Awivu, powiada tak, bo jakieś trudności są z tymi paszportami są:  "Ostrzegam! - mówi mecenas Ilan Charski - Ostrzegam, że jeżeli sytuacja się nie zmieni,

... TO SPRAWA EKSPLODUJE.

Mam na myśli ostrą reakcę, - TA EKSPLOZJA TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA   - w izraelskich i amerykńskich mediach, ponieważ to prawdziwy wstyd dla waszego kraju."

Prof. Wolniewicz kontynuuje: Proszę Państwa, ja nie mam najmniejszego, najmniejszej pretensji do Pana mecenasa Charskiego z Tel Awivu! To co on mówi to jest oczywiście szantaż, on, oni nas chcą, między innymi on, ale nie on jeden, chcą szantażować. Jeżeli nie zapłacicie, czy tych paszportów nie dacie, to my was tak obsmarujemy, że się wam odechce.

Ktoś może się oburzać: No jak to! Jak taki Charski tak może? Polityka i interesy to nie jest sprawa salonowa. Tam nie ma sentymentów. Mecenas Charski reprezentuje interesy żydowskie, ... ja go rozumiem. Jakbym był na jego miejscu, może bym tak samo mówił. Ja mam pretensję nie do Żydów, że reprezentują interesy żydowskie. Ja mam pretensje do Polaków, że nie reprezentują interesów polskich.
 
Przypomnijmy słowa marszałka Bronisława Komorowskiego z 19 marca 2010: 
Można na drodze rekompensaty, rozkładając zobowiązania na wiele lat, bez naruszania tego co jest dzisiej własnością ... samorządów, można by odzyskać polityczną przyzwoitość. Rzeczą nieprzyzwoitą jest to, że na przyklad rodziny ofiar z Katynia NIE uzyskały żadnej formy rekompensaty z tytułu także ich wielkiej krzywdy historycznej, jaką było odebranie majątku należącego kiedyś do tychże właśnie ludzi zamordowanych w Katyniu.
 
wPolityce.pl / Prof. Wolniewicz na łamach stwierdził:  Poważny kandydat w tych wyborach jest tylko jeden. Jest nim Andrzej Duda. / ... / Wiem natomiast, że Bronisław Komorowski jest zdrajcą sprawy polskiej i że prezydentem być nie powinien. To mi wystarczy by głosować na Andrzeja Dudę.
 
23.06.2012 / PolskieRadio.pl: Honorowe obywatelstwo Polski otrzymał w tajemnicy były szef izraelskiej centrali wywiadowczej - Mossad, Meir Dagan.

Informację o tym podał izraelski portal "Walla" w komentarzu na temat niedawnej wizyty szefa MON Tomasza Siemoniaka w Izraelu. Portal "Walla" podkreśla, że nie wiadomo właściwie, za jakie zasługi Meir Dagan otrzymał honorowe obywatelstwo Polski.

Dagan był szefem Mossadu do końca 2009 roku. Dotychczas uważano, że zajmował się głównie działaniami mającymi na celu opóźnienie realizacji programu atomowego w Iranie. Wiadomo też, że jest zwolennikiem tzw. wojny cybernetycznej i innego rodzaju tajnych operacji.
 
21.10.2012 Gazeta.pl / Mińsk pełen agentów Mossadu. Chronią byłego szefa: Mińsk roi się od agentów Mossadu chroniących byłego szefa - pisze brytyjski "Sunday Times". Według brytyjskiej gazety po ujawnieniu informacji, że Meir Dagan przebywa w szpitalu w stolicy Białorusi, Mińsku, Wiadomość o tym, że były szef Mossadu przeszedł w Mińsku operację przeszczepu wątroby i nadal tam przebywa na leczeniu pooperacyjnym, ujawnił w ostatnich dniach prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. W związku z tym Izrael zwiększył ochronę Dagana. / ... /
 
"Izrael wysłał do Mińska tak liczną grupę funkcjonariuszy wywiadu, że wystarczy nie tylko do ochrony szpitala, ale nawet całego miasta" - cytuje gazeta izraelskie źródło, zapewniające, że Dagan bezpiecznie wróci do Izraela. / ... / Meir Dagan  nigdy nie porusza się bez osobistej ochrony.

"Sunday Times" przypomina, że, kierując Mossadem, zapoczątkował operację selektywnego likwidowania irańskich naukowców i innych przedstawicieli rządu.
 
Warto przypomnieć: trzy tygodnie później odbył się w Warszawie wielki Marsz Niepodległości 11 Listopada, na którym doszło do wielu prowokacji. - Dzisiaj Niezalezna.pl donosiła "że głośnie zdarzenie sprzed dwóch lat z podpaleniem budki przy ambasadzie Rosji było prowokacją polskiej policji!"
 
Biorąc pod uwagę "zawód" Meira Dagana, oraz biorąc pod uwagę ostatnią informację, i to, że z niewiadomych powodów Prezydent Komorowski nadał szefowi MOSSAD-u polskie obywatelstwo, warto by zapytać Komorowskiego właśnie dzisiaj, za co to obywatelstwo byłemu szefowi MOSSAD-u nadał.

- Czym Meir Dagan zasłużył się dla Polski, .. albo Bronisławowi Komorowskiemu?

 
Największy NEWS, o którym nikt nie pisze jest taki:
 
"Znamy doniesienia, że w obozie Platformy powstał pomysł, by ten ostatni jeszcze istniejący obszar bogactwa narodowego, /.../ przeznaczyć na odszkodowania i spłatę roszczeń powojennych.  I to jedynie wobec jednej grupy narodowościowej."   -  Powiedział Prezes PiS (każdy może ten cytat znaleźć w Google)
 
- Ne będę pisał o kim, bo i tak nie uwierzycie.  /  Myślę jednak, że niektórym za Oceanem pejsy się wyprostowały z wrażenia, gdy usłyszeli te słowa.  /  O tym będzie druga tura kampanii prezydenckiej. (:
 
 
TO TOWARZYSTWO NIC NIE ROBI PRZEZ PRZYPADEK 
WSZYSTKO JEST ZAPLANOWANE
 
 
Fot. PAP/Jacek Turczyk

wPolityce.pl: Śmierć Władysława Bartoszewskiego to ogromna strata dla Polski
 
CO WARTO ZAUWAŻYĆ NA ZDJĘCIU?
 
Od prawej: Bronisław Komorowski pRezydent Polski; "tzw. prof." Władysław Bartoszewski; Anna Komorowska żona prezydenta, ... w głębi miliarder George Soros, który za pośrednictwem swoich organizacji charytatywnych i żony Gorbaczowa, dotarł do samego Gorbaczowa, który zainicjował "pieriestrojkę".  -  Amerykański miliarder George Soros to człowiek, który od samego początku bierze czynny udział w reformowaniu Europy Wschodniej polegającej na "prywatyzacji", czyli wykupowaniu dóbr Narodowych za grosze - Można podejrzewać, że to on zlecił prywatyzację Lasów Państwowych.  - Wiadomo też, że to żydowscy finansiści amerykańscy sfinansowali rewolucję 1917 r. w Rosji, a pieniądze Sorosa,  jeśli dobrze słyszałem , buszują teraz po Ukrainie.
 
 
MUZEUM ZGODY KOMOROWSKIEGO
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz