niedziela, 24 maja 2015

Sfałszowano spisy wyborców? Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa
Aktualizacja SONDY z NEWSWEEK.pl z godz. 18 : 30 > Niżej wynik z 12:30 >> Smutny wieczór wyborczy w Newsweek.pl Tomasza Lisa   >>  http://polska.newsweek.pl/wybory-prezydenckie-2015-wybory-relacja-ii-tury-frekwencja-pkw,artykuly,363762,1.html 

image
Ruch Kontroli Wyborów postanowił zawiadomić Komendę Stołeczną Policji oraz Państwową Komisję Wyborczą o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na fałszerstwie dokumentu wyborczego, a konkretnie spisu wyborców.

RKW podaje, że w wielu spisach wyborców przygotowanych przez urzędy dzielnic Warszawy oraz wyłożonych w lokalach obwodowych komisji wyborczych na terenie Warszawy w rubrykach dotyczących grup kilkudziesięciu wyborców w jednej komisji wpisano nieprawdziwy adres zamieszkania, to jest adres Obwodowej Komisji Wyborczej.

Według RKW oznacza to poświadczenie nieprawdy, bo adres OKW nie może być jednocześnie adresem zamieszkania np. osoby bezdomnej lub przebywającej w Warszawie czasowo. Do wpisania adresu komisji w rubryce „adres zamieszkania wyborcy” nie upoważnia żaden przepis.

 RKW zaznacza, że podany przez urzędników art. 28 Kodeksu Wyborczego – na który się w tym przypadku powołują – dotyczy sytuacji, gdy w celu umieszczenia w spisie wyborców, wyborca podaje dowolny adres zamieszkania, który jest następnie przyporządkowany do dowolnej komisji obwodowej.
 
Powyższy przepis nie upoważnia do złożenia oświadczenia o fakcie zamieszkiwania wyborcy pod adresem komisji obwodowej, takie oświadczenia złożyli lub potwierdzili urzędnicy wydziałów ewidencji ludności sporządzający spisy wyborców.
 
Państwowa Komisja Wyborcza także nie wydała wytycznych uprawniających do wpisywania adresu komisji obwodowej, jako adresu zamieszkania wyborcy. Funkcjonariusz publiczny wykraczający poza umocowanie, określone stosownymi przepisami narusza art. 2 oraz art. 7 Konstytucji RP.

Poza tym, wskazany przepis art. 28 Kodeksu Wyborczego zezwala na dowolność adresu zamieszkania i przyporządkowania do dowolnego obwodu głosowania, ale ta dowolność ma swoje granice – nie można zamieszkiwać w budynku/lokalu użyteczności publicznej (szkoła, przedszkole, komenda policji, komisja wyborcza).

Wnoszę o zabezpieczenie dowodów (tj. spisów wyborców) oraz ściganie i ukaranie. Nadto konieczne jawi się sprawdzenie, czy wyborcy jakoby „zamieszkujący” w obwodowych komisjach wyborczych występują w spisach wyborczych więcej niż jednej komisji wyborczej (np. w różnych dzielnicach)” – podkreślono w piśmie do policji i PKW.
 
Zdjęcie Pilnuj Polski

- Pilnuj Polski

 
 

"BÓG - HONOR - OJCZYZNA / / / MĄDROŚĆ, WŁADZA, ... i POTĘGA!"

Raport o nieprawidłowościach podczas II tury wyborów


image

24 Maja o 21:01 Warszawa, ... i cała Polska wita nowego Prezydenta!

Otrzymałem niepotwierdzoną informację, że 24 Maja, minutę po zamknięciu lokali wyborczych, a więc około 21:01 w trakcie wieczoru wyborczego kandydata PiS, w sali obok, odbędzie się konferencja prasowa Ruchu Kontroli Wyborów. -Jeśli nic się nie zmieni, konferencję swoją obecnością ma zaszczycić nowowybrany Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan dr. Andrzej Duda. - Komunikat ze spotkania i konferencji ma się ukazać po ogłoszeniu oficjalnych wyników Wyborów Prezydenta 2015. / ŹRÓDŁO:  zonacezara.blogspot.com

Przyłącz się  >>>  http://ruchkontroliwyborow.pl/
 
image

1 komentarz:

  1. @ #Bronekmusisz / Bronek(NIE)Musisz

    Bronek(NIE)Musisz https://sites.google.com/site/kacpro2010/home/cezar-zdecydowal/CEZAR%20PALUCH%20DO%20DO%C5%81U.jpg?attredirects=0 <<< "BÓG- HONOR - OJCZYZNA /// MĄDROŚĆ, WŁADZA, ... i POTĘGA!"
    >>> http://zonacezara.blogspot.ca/2015/05/bronekniemusisz.html

    OdpowiedzUsuń